8-9 października w Brukseli odbędzie się trzeci szczyt poświęcony dekarbonizacji i technologiom CCUS w Europie. Wydarzenie oceni i przeanalizuje sytuację sektora energetycznego w UE oraz dokona przeglądu rozwiązań dotyczących dróg rozwoju branży wodorowej określonych przez Komisję Europejską i kraje członkowskie.
Sektor energetyczny zmienił się drastycznie od czasu pandemii. Inwazja Rosji na Ukrainę dodatkowo podsyciła kryzys energetyczny i wzbudziła obawy o przyszłość i bezpieczeństwo energetyczne Europy. W odpwfoedzi na sytuację KE w grudniu 2022 r. opublikowała Europejski Zielony Ład, który odnosi się do potrzeby przyspieszenia dekarbonizacji w całej UE i wyznaczył cel zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do 2023 roku o dodatkowe 55%. Według założeń do 2050 roku Europa ma być pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu.
Eksperci, którzy wezmą udział w Europe CCUS & Hydrogen Decarbonisation Summit przeanalizują, w jaki sposób zielony wodór może zapewnić bezpieczeństwo energetyczne dla każdego z nich, jednocześnie osiągając matryce dekarbonizacji. Podczas konferencji pojawi się temat wykorzystania technologii CCU i CCUS w celu dekarbonizacji energochłonnych sektorów, przez ci przyczynią się do tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym.
Trzeci Europejski Szczyt CCUS i Dekarbonizacji Wodoru skupi się na wdrażaniu CCS i CCUS w sektorze przemysłowym oraz na tym, w jaki sposób wodór może obniżyć emisyjność przemysłu i transportu.
W wydarzeniu weźmie udział ponad 300 urzędników państwowych, organów regulacyjnych, kluczowych interesariuszy branżowych, wiodących środowisk akademickich i firm usługowych.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE