Marek Woszczyk będzie prezesem PGE jedynie  do końca marca br. – poinformował Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Rezygnację z pełnionej funkcji złożył również  dotychczasowy wiceprezes PGE ds. operacyjnych i handlowych.

Reklama

Prezes PGE złożył rezygnację w dniu 02.03. Na stanowisku pozostanie do końca marca br. W tym samym terminie z obowiązków członka zarządu będzie zwolniony Grzegorz Krystek, który pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych i handlu.

Walne zgromadzenie PGE dokonało w tym tygodniu szereg zmian w najwyższych organach spółki. Z funkcji członka Rady Nadzorczej odwołano 5 osób. Do RN powołano 6 nowych członków. Dodatkowo jednego członka RN desygnował minister skarbu.

Marek Woszczyk zarządzał spółką PGE od grudnia 2013 r. Wcześniej, od 2011 r.  był prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Informacje, że prezes PGE może być zastąpiony pojawiły się już wcześniej  w mediach. Minister skarbu Dawid Jackiewicz wskazał na następcę obecnego prezesa  PGE Henryka Baranowskiego, który obecnie pełni funkcję wiceministra skarbu. Kandydat na prezesa PGE posiada wieloletnie doświadczenie w energetyce. W latach 2001 do 2006 był prezesem zarządu Polskich Sieci Elektroenergetyczne-Info, a następnie – do 2008 r. wiceprezesem spółki PGE Polska Grupa Energetyczna. Zasiadał w radach nadzorczych spółek PGE Energia, Polkomtel, PSE-Operator oraz Tel-Energo. Był także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.

Zdjęcie: wnp.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE