BOŚ Bank zwiększył pulę środków na dofinansowanie leasingu pojazdów zeroemisyjnych w ramach programu Mój elektryk. Łączny budżet na pokrycie wkładu własnego klientów starających się o leasing wzrósł do 600 mln zł.

Reklama

„Mój elektryk”

Program „Mój elektryk” daje możliwość dofinansowania leasingu samochodów zeroemisyjnych, dzięki czemu auta elektryczne zyskują znaczenie na popularności.

W 2023 roku polski rynek elektromobilności odnotował duży wzrost. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, na koniec listopada ubiegłego roku w Polsce zarejestrowanych było łącznie 94,5 tys. osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV). To o blisko 60% więcej niż rok wcześniej.

Kolejne zwiększenie puli środków na dopłaty to dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy myślą o leasingu samochodu elektrycznego, a jeszcze nie zdążyli złożyć odpowiedniego wniosku – mówi Marek Szczepański, dyrektor Departamentu Programów Ekologicznych w Banku Ochrony Środowiska.

NFOŚiGW przyznał 426 mln zł dotacji na elektryki

Program Mój elektryk cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Do tej pory bank ocenił wnioski o dopłaty do ponad 13 tys. pojazdów elektrycznych, a NFOŚiGW przyznał dotacje na łączną kwotę ponad 426 mln zł. Jak twierdzi Marek Szczepański z BOŚ Banku, zdecydowanie przeważają wnioski dotyczące pojazdów osobowych (M1), które stanowiły aż 76%.

Przy uruchamianiu programu dla zeroemisyjnych pojazdów leasingowanych w listopadzie 2021 roku BOŚ miał do dyspozycji 20 mln zł. Od tego czasu NFOŚiGW sukcesywnie zwiększał dostępne środki na dotacje. Obecnie łączna pula przeznaczona na dopłaty dla firm i organizacji wzrosła do 600 mln zł.

Dopłaty do leasingu – co zrobić, by otrzymać dofinansowanie?


Program dopłat do leasingu w BOŚ Bank jest skierowany do osób fizycznych, przedsiębiorców, rolników indywidualnych, samorządów, fundacji, kościołów i związków wyznaniowych. Dopłaty dotyczą leasingu samochodów osobowych (do przewozu max. 8 osób), pojazdów dostawczych o masie całkowitej do 3,5 t. oraz motorowerów i motocykli. Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona m.in. od typu pojazdu i może wynieść nawet do 27 tys. zł w przypadku samochodu osobowego, lub do maksymalnie 70 tys. zł w przypadku pojazdu dostawczego.

Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć wniosek o dotację i leasing u jednego z trzydziestu leasingodawców współpracujących z BOŚ. Pełna lista firm leasingowych, które dołączyły do programu, dostępna jest na stronie: https://www.bosbank.pl/moj-elektryk.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

źródło: BOŚ Bank

zdjęcie: pixabay

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE