W Gdańsku od 2013 r. funkcjonuje terminal przeładunkowy, który jest miejscem odbioru, składowania i dalszego przekierowania produktów sypkich, w tym biomasy i pelletu. Uczestnicy 9. Forum Pelletu będą mieli okazję zobaczyć jak działa Gdański Terminal Masowy.

Reklama

Wizyta studyjna – zwiedzanie Gdańskiego Terminalu Masowego

W programie 9. Forum Pelletu znalazła się wizyta studyjna zakładająca zwiedzanie Gdańskiego Terminalu Masowego, której gospodarzem będzie firma CM Biomass. Zwiedzanie jednostki przeładunkowej odbędzie się we wtorek, 11 czerwca.

Gdański Terminal Masowy, specjalizuje się w przeładunku produktów sypkich, w tym również biomasy. Jest przygotowany także do odbioru, składowania i dalszego przekierowania pelletu. Jednostka należy do grupy właścicielskiej, której częścią jest CM Biomass, posiadająca także terminale przeładunkowe w Danii, Szwecji, Polsce i Łotwie o łącznej zdolności składowania około 600 tys. ton zbóż.


Zarejestruj się na Forum Pelletu i weź udział w wizycie studyjnej


Terminal, który funkcjonuje od stycznia 2013 r. usytuowany jest na Nabrzeżu Bytomskim w Porcie Gdańsk. Jednostka składa się z w pełni zautomatyzowanych magazynów płaskich i silosów o łącznej pojemności 55 tysięcy ton i systemu przeładunkowego umożliwiającego zarówno obsługę relacji importowej, jak i eksportowej. Ponadto terminal wyposażony jest w kompleksową technologię suszenia oraz czyszczalnie do wstępnego czyszczenia.

Terminal posiada nowoczesne i w pełni wyposażone laboratorium i na życzenie klientów pozwala przeprowadzenie szybkich i dokładnych analiz. Do dodatkowych usług należy również obsługa agencji shippingowej, w pełni zintegrowana z aktywnością Terminala.

Zwiedzanie Terminala jest elementem programu 9. Forum Pelletu, które odbędzie się 11-12 czerwca w Gdyni.

Dołącz do nas!

Fabryka pelletu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE