W USA produkują biometan z hodowli krów

biometan z hodowli krów

Brightmark LLC i Chevron USA Inc. ogłosiły drugi etap wprowadzenia swoich projektów w Stanach Zjednoczonych, których celem jest  produkcja i sprzedaż tzw. biometanu mlecznego.

Biometan z hodowli krów

Spółki Brightmark RNG Holdings LLC posiadają obecnie projekty w Nowym Jorku, Michigan, Florydzie, Południowej Dakocie i Arizonie. Dodatkowe inwestycje kapitałowe każdej ze spółek w ramach joint venture sfinansują budowę infrastruktury i eksploatację handlową 10 projektów dotyczących biometanu, w tym nowe lokalizacje w Iowa i Wisconsin oraz dodatkowe w Michigan i Południowej Dakocie. Chevron będzie kupował gaz wyprodukowany w ramach tych projektów i sprzedawał do wykorzystania w pojazdach napędzanych sprężonym gazem ziemnym.

– Najnowsza ekspansja z Brightmark rozwija naszą strategię wyższych zwrotów i niższej emisji dwutlenku węgla — powiedział Andy Walz, prezes Chevron Americas Fuels & Lubricants.

– Rozszerzone partnerstwo Brightmark z Chevronem jest kolejnym pozytywnym krokiem naprzód w dekarbonizacji przemysłu rolnego- powiedział Bob Powell, założyciel i dyrektor generalny Brightmark. -Nasze projekty bez emisji dwutlenku węgla z powodzeniem przekształcają odpady i zapewniają znaczące korzyści dla środowiska, jednocześnie poprawiając ekonomię naszym partnerom z gospodarstw. Z niecierpliwością czekamy na realizację tych nowych projektów i współpracę z hodowcami bydła mlecznego w celu rozszerzenia naszego zasięgu w całym kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: nsenergybusiness.com
Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski

bem