Już 1 marca 2018 roku w Warszawie odbędzie się siódma edycja dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, nad którym patronat medialny  sprawuje Magazyn Biomasa.

Reklama

Forum Spalania Biomasy i Odpadów to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VII edycja Forum w 2018 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy, spółdzielni i klastrów energetycznych oraz pakietu zimowego.

W programie:

•      Aktualne kierunki legislacyjne dotyczące biomasy na cele energetyczne

•      Projekty Lasów Państwowych ukierunkowane na wykorzystanie OZE

•      Dyskusja panelowa: Europejski rynek paliw alternatywnych i biomasowych – pellet, RDF, zrębka

•      Case Study: Szwedzki zakład recyklingu i energetyki w obiegu zamkniętym

•      Case Study: Nowoczesna i przyjazna dla środowiska elektrociepłownia dla Siemiatycz zasilana zrębkami drewna.

•      Case Study: Tworzenie wspólnej wartości z kogeneracją – przykład zakładu utylizacji odpadów w Kownie

•      Case Study: Budowa kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy w Nidzicy

Więcej szczegółów:

http://cbepolska.pl/pl/vii-forum-spalania-biomasy-i-odpadow.html

Kontakt:

Barbara Boczek

email: Barbara.Boczek@cbepolska.pl

tel.: 22 82 77 123

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE