Silosy i okrycia na kiszonkę. Dla biogazowników i nie tylko!

Silosy i okrycia na kiszonkę

Kiszonka kukurydziana to jeden z najpopularniejszych wsadów w biogazowniach rolniczych. Odpowiednie przygotowanie silosu lub pryzmy oraz prawidłowe ubicie i okrycie kiszonki będą miały wpływ na jej wartość energetyczną.

Oryginalna folia kiszonkarska Böck Blue 9

Oryginalna folia kiszonkarska Böck Blue 9 powstała w zgodzie z najnowszymi technologiami. Dzięki temu jej zastosowanie zapewnia otrzymanie kiszonki o najwyższej jakości. Postęp techniczny w produkcji folii na kiszonkę oraz wykorzystanie wysokiej klasy surowców umożliwiło stworzenie takiego materiału do przykrywania kiszonki, który posiada ekstremalną barierę tlenową. Jest aż o 99 proc. niższa od standardu DLG. Oznacza to też, że folia na pryzmę jest niemal gazoszczelna. Bariera tlenowa zapewnia właściwy proces fermentacji i stabilizuje kiszonkę.

Böck Blue 9 składa się aż z 9 różnych warstw (standardowe folie mają ich od 3 do 5). A mimo to grubość folii do kiszonki wynosi jedynie 80 um. Jedna folia Blue 9 zastępuje (standardowo stosowane) dwie oddzielne folie kiszonkarskie. Dodatkowo wykazuje wysoką elastyczność i sprężystość, posiada warstwy wiążące, a warstwa nośna folii do okrywania jest odporna na zerwanie.

[Kliknij i zobacz film- projekt Kietrz cz. 1]

W momencie, gdy standardowe folie kiszonkarskie wykazują wytrzymałość na rozciąganie na poziomie 17-20 MPa, Böck Blue 9 osiąga aż 28 MPa. Do tego zastosowanie górnej, niebieskiej warstwy sprawia, że powłoka jest szczelna na światło i odporna na promieniowanie UV aż przez 18 miesięcy.
Można ją  stosować w ekstremalnych warunkach temperaturowych, bo od -50 do aż +70 stopni C. Do tego materiały zastosowane do jej produkcji nadają się w 100 proc. do ponownego zastosowania po procesie recyklingu.

Folię kiszonkarska Böck Blue 9 oferuje firma Agro-Tech Junoszyn.

Rozwiązania dla rolnictwa

Agro-Tech Junoszyn jest młodą, prężnie działającą firmą w branży rolniczej. Jesteśmy generalnym importerem na Polskę firmy Böck Silosysteme, która jest liderem w produkcji silosów oraz okryć do kiszonki, firmy Tuchel Maschinenbau. Jej oferta obejmuje m.in. zamiatarki, ścielarki, podgarniacze TMR, zgarniacze rusztów czy pługi śnieżne oraz firmy TeeJet Technologies, której produkty do opryskiwania i precyzyjnego rolnictwa charakteryzują się najwyższą jakością.

Ponadto jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem na terenie zachodniej Polski niemieckiego producenta BvL. Producenta wyznaczającego najwyższe standardy w produkcji paszowozów, ścielarek i wycinaków do kiszonki, a także firmy Westermann.

Oferujemy techniczną obsługę rolnictwa opartą na wieloletnim doświadczeniu. Naszym priorytetem jest fachowość, elastyczność oraz solidność. W naszej ofercie znajduje się także obsługa serwisowa maszyn rolniczych oraz części zamienne wiodących producentów w branży rolniczej w konkurencyjnych cenach.

Silosy i okrycia na kiszonkę!

Agro-Tech Junoszyn Sp. z o.o.

  • Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
  • NIP: 6972322562
  • www.agrotech-junoszyn.pl
  • agrotechjunoszyn@gmail.com
  • tel. 735 983 686

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj! Również magazynbiomasa.pl

Zdjęcie: Shutterstock

This post is also available in: polski