Progress in biogas – konferencja, targi i warsztaty w Stuttgarcie

Progress in biogas to międzynarodowa konferencja biogazowa, której 5. edycja odbędzie się w Stuttgarcie. Trzydniowe spotkanie przebiegnie pod hasłem „Nauka spotyka praktykę” i będzie okazją do zaprezentowania najnowszych odkryć naukowych w obszarze biogazu.

Progress in biogas odbędzie się 22-24 września 2021 roku w niemieckim Stuttgarcie. Wydarzenie łączy w sobie formułę konferencji naukowej, targów branżowych i warsztatów. Organizatorem eventu jest IBBK Biogas.

– W ostatnich latach branża biogazowa rozwinęła się bardzo mocno, zwłaszcza poza Niemcami. Dlatego zapraszamy naukowców i praktyków żeby zaprezentowali swoje przełomowe odkrycia, najlepsze praktyki i bogate doświadczenie w obszarze biogazu – zapraszają przedstawiciele IBBK Biogas na event.

Wartość branży biogazowej rośnie

Według szacunków ekspertów w 2018 roku globalna branża biogazowa była warto 2 mld dol z ogromnym potencjałem wzrostu dzięki atrakcyjnym systemom wsparcia. Organizacje eksperckie przewidują, że wartość sektora w 2025 r. osiągnie 25 mld dol. To oznacza, że biogaz staje przed ogromnymi możliwościami rozwoju. O potencjalnych najlepszych scenariuszach dla branży będą rozmawiali uczestnicy konferencji „Progress in biogas”. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Hohenheim, jeden z wiodących światowych ośrodków badań nad biogazem.

Trzy dni debat i dyskusji

Konferencja potrwa od 22 do 24 września 2021 roku. Jej uczestnikami będą przede wszystkim przedstawiciele instytucji naukowych, członkowie konsorcjów badawczych oraz praktyce, którzy przedstawią najnowsze technologie biogazowe, wyniki badań i podsumują ostatnie projekty. Formuła konferencji uwzględnia mini-targi, podczas których firmy z całego świata będą mogły na specjalnych stoiskach pokazać swoją ofertę dla branży biogazowej. Zainteresowani pogłębianiem wiedzy będą mogli wziąć udział w warsztatach.

W ciągu ostatnich 10 lat ponad 1000 osób wzięło udział w eventach biogazowych organizowanych przez IBBK Biogas. Organizatorzy podczas 5. edycji „Progress in biogas” spodziewają się ok. 250 uczestników z całego świata.

Program wydarzenia

Agenda konferencji będzie obejmować tematy:

  • procesy biologiczne w trudnych warunkach,
  • mikrobiologia procesu beztlenowego i jego stabilność,
  • fermentacja bioodpadów,
  • rola biogazu w biogospodarce,
  • systemowa integracja biogazu,
  • przyszłość bez taryf gwarantowanych: koncepcje ekonomiczne,
  • biogaz a ochrona klimatu.

IBBK Biogas zaprasza chętnych do przedstawienia prelekcji na jeden z powyższych tematów lub pokrewne. Z kolei naukowcy mają możliwość zamieszczenia streszczeń swoich artykułów w w specjalnym numerze recenzowanego czasopisma „Bioresource Technology”.

Rejestracja na konferencję rozpocznie się w październiku. Więcej informacji tutaj.

Źródło, zdjęcia i grafika: IBBK Biogas

This post is also available in: polski