Targi pelletowe Italia Legno Energia, które odbywały się 24-26 marca we włoskim Arezzo, były niewątpliwym sukcesem – pod względem zarówno organizacyjnym, jak i frekwencyjnym. Ich biznesowy wymiar dla polskich producentów będzie można ocenić za jakiś czas, choć część z nich już dziś może pochwalić się nowymi kontaktami i obiecującymi rozmowami handlowymi z włoskimi traderami.

Reklama

Liczba zwiedzających targi, wśród których znaleźli się klienci indywidualni, przemysłowi i instytucjonalni, a także dystrybutorzy pelletu na teren Włoch, pozytywnie zaskoczyła wystawców Italia Legno Energia i prawdopodobnie przekroczyła zakładane przez organizatorów 18 tys. osób.  

Tegoroczna edycja targów zdecydowanie przebiła zeszłoroczną pod względem zainteresowania, rozmów i spotkań biznesowych – komentował Marcin Podsiadło z Bio Energy Group, jedyny polski producent pelletu, który wystawiał się w Arezzo. Z ofertą innych (m.in. Tartaku Olczyk, Eco Wirex czy Green Agro) można było zapoznać się na stoiskach włoskich dystrybutorów współpracujących z przedsiębiorstwami z Polski, a także poprzez dodatek „Mercato del pellet in Polonia” promowany podczas trzech targowych dni przez redakcję „Magazynu Biomasa”.

Na targach Italia Legno Energia redakcja „Magazynu Biomasa” rozdystrybuowała 1000 egz. dodatku „Mercato del pellet in Polonia”

Raul Barbieri, dyrektor targów i Jolanta Kamińska, redaktor naczelna „Magazynu Biomasa”

Strefa maszyn i urządzeń do obróbki drewna na Italia Legno Energia

Maciej Roik, prezes zarządu Biomass Media Group, na stoisku redakcji

Ponad 18 tys. osób odwiedziło tegoroczne targi pelletowe we włoskim Arezzo

Zainteresowanie polskim pelletem było bardzo duże i przerosło nasze oczekiwania. Jestem pewien, że przygotowany z myślą o targach włoskojęzyczny dodatek pelletowy przyniesie wymierne korzyści biznesowe naszym partnerom – podsumował Maciej Roik, prezes zarządu Biomass Media Group, wydawcy „Magazynu Biomasa”.

Mimo że Italia Legno Energia mają mniej międzynarodowy charakter niż organizowane co dwa lata Progetto Fuoco, liczba zagranicznych wystawców i zwiedzających potwierdziła, jak ważnym kierunkiem biznesowym dla przedsiębiorstw z Europy są Włochy – jeden z najbardziej chłonnych rynków pelletu na świecie.

Targi Italia Legno Energia odbywają się co 2 lata, naprzemiennie z Progetto Fuoco, których kolejną edycję zaplanowano na luty 2018 rok.

Zdjęcia: Redakcja

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE