13 września br. rozpoczęło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie profesjonalistów z branży drzewno-meblarskiej – targi DREMA.

Reklama

Międzynarodowe Targi Poznańskie stanęły na wysokości zadania i przygotowały spotkanie na najwyższym poziomie. Blisko 500 wystawców, fantastycznych stoisk oraz bogata oferta maszyn, urządzeń i narzędzi do obróbki drewna sprawia, że targi DREMA cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są chętnie odwiedzane przez profesjonalistów z kraju i z zagranicy.

Oficjalne i uroczyste otwarcie targów nastąpiło o godz. 11.00 w Pawilonie 11 – powszechnie znanym jako Iglica. Po przemówieniach Wiceprezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich – Tomasza Kobierskiego, Prezesa Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA – Andrzeja Półrolniczaka, oraz zaproszonych gości, wręczono 9 statuetek laureatom Złotego Medalu MTP, przekazano nagrody za najlepsze stoisko – Acanthus Aureus, jak również uhonorowano firmy obchodzące jubileusz istnienia (Gomad, Mat-Tar).

O godzinie 12.00 rozpoczęła się konferencja „Ograniczanie zagrożeń zawodowych w zakładach produkujących wyroby tartaczne i wyroby z drewna”, zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy. Prelegenci omówili następujące tematy: zagrożenia w zakładach produkujących wyroby z drewna na podstawie wypadków przy obsłudze maszyn; wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna; metody ograniczania narażenia na czynniki szkodliwe pracowników tartaków i stolarni; dofinansowanie płatników składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Konferencja stanowiła oficjalną inaugurację kampanii „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, która ma miejsce właśnie podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, odbywających się w Poznaniu, w dniach 13-16 września br.

Ponadto cały dzień można było korzystać ze Strefy Wiedzy, przygotowanej przez portal Drewno.pl, podziwiać pokazy wózków widłowych, prace fachowców i studentów w pokazowych fabrykach mebli (Drema Dzieciom), jak również obserwować zmagania adeptów parkieciarstwa w ramach VII Warsztatów Branży Parkietów I Usług Parkieciarskich (Strefa Parkietu), czy zawodników biorących udział w XV edycji Mistrzostw We Wbijaniu Gwoździ

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE