Pellet z Mississippi zdominuje europejski rynek?

pellet z Mississippi

Czy oczy branży pelletu zwrócą się ku Mississippi? Amerykański stan słynący z dużego zalesienia może stać się jednym z głównych źródeł pozyskania pelletu drzewnego nie tylko dla USA, ale i dla Europy, uważa Ian R. Tailyour z BRYANT SONGY SNELL Global Partners. Pellet z Mississippi zdominuje europejski rynek?

Zrównoważona gospodarka zasobami leśnymi

Prawie 20 milionów akrów, czyli około 65% powierzchni Mississippi, porastają drzewa liściaste i sosna. Na terenie stanu istnieje kilka organizacji, które ściśle współpracują z przedsiębiorcami prywatnymi i firmami w celu promowania zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi.

Z perspektywy handlowej Mississippi ma jeszcze jedną zaletę. To 234-milowa droga wodna Tennessee-Tombigbee, która biegnie od północno-wschodniego krańca stanu, przez bogaty w przemysł „Złoty Trójkąt”, do głębokowodnego portu w Mobile i do Zatoki Meksykańskiej.

Na zachodzie stan z kolei graniczy z rzeką Mississippi, główną komercyjną drogą wodną w Stanach Zjednoczonych.  Te uwarunkowania otwierają przed producentami pelletu z Mississippi możliwość eksportowania towaru do krajów na całym świecie.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na naszej mapie!


Pellet z Mississippi

Stąd też największe międzynarodowe firmy produkujące pellet drzewny inwestują miliardy dolarów w stanie Mississippi, korzystając z ogromnych jego zasobów. Czy pellet z Mississippi ma szansę zadominować europejski rynek?

Inwestycje w amerykańskim Magnolia State pozwalają wykorzystać odpady drzewne niszczejące w lesie i zamieniają je w cenny zasób, przeznaczony do sprzedaży producentom pelletu. Wyprodukowany z odpadów leśnych pellet drzewny spalany jest w dawnych elektrowniach węglowych. W tej chwili największym konsumentem pelletu produkowanego w Mississippi jest Europa, a szczególnie duże ilości importuje Wielka Brytania.

Magazyn Biomasa:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: bssglobal.com

This post is also available in: polski

ael