Dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich, w Raszynie, Ozorkowie, Łomiankach, Sierpcu, Polance Wielkiej, Jabłonnie, Siechnicach i Lublinie zrealizowane zostaną inwestycje o wartości 368 mln zł!
We wtorek umowy na dofinansowanie budowy i modernizacji systemów wod-kan podpisano w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie.
To już kolejne miliony jakie popłyną do gmin na modernizację gospodarki wodno-ściekowej. W ramach środków europejskich zawarto dotąd 57 umów o łącznej wartości 5 mld zł, przeznaczonych na inwestycje w infrastrukturę sanitarną.
– Dzięki tym projektom w Polsce powstanie 500 km nowej i zmodernizowanej infrastruktury. To umożliwi podłączenie około 300 tys. dodatkowych mieszkańców do tych sieci. Zmodernizujemy także 30 oczyszczalni ścieków – mówiła ministra Paulina Hennig-Kloska podczas podpisania umów.
Inwestycje obejmą 500 km infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, przyłączenie 300 tysięcy mieszkańców oraz budowa lub modernizacja 30 oczyszczalni ścieków. Dofinansowane z Funduszy Europejskich projekty zwiększają poziom skanalizowania aglomeracji, poprawiają jakość wody oraz zapewniają bardziej efektywne i bezpieczne oczyszczanie ścieków.
Zielona Gmina. Czytaj za darmo w internecie!
Newsletter
Bądź na bieżąco z branżą OZE






![22. biogazownia PGB już działa. Może zasilić 4 tys. domów [WIDEO] Polska Grupa Biogazowa, przecięcie wstęgi, biogazownia Długoszyn](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/przeciecie-wstegi-biogazownia-dlugoszyn-1-218x150.jpg)






![11. Forum Pelletu. Rynek przed kolejnym sezonem grzewczym – skala wyzwań rośnie [RELACJA+FOTO]](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/06/11.-Forum-Pelletu-Gdansk-relacja-218x150.jpg)



















