Odzież z przetworzonych PET-ów na półkach H&M? Jedna z najbardziej znanych na świecie sieci odzieżowych, wprowadza we wrześniu do swych sklepów kolekcję odzieży ekologicznej. Do „eko” nawiązywać będzie nie tylko kolorystyka, ale przede wszystkim materiały. To np. poliester pochodzi z butelek po napojach typu PET.

Kilka dni temu H&M wydał komunikat: Dzięki elementom wykonanym z materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów, które mają mniejszy wpływ na środowisko, kolekcja na jesień 2019 nadal podkreśla zaangażowanie H&M w stosowanie wyłącznie materiałów pochodzących ze źródeł zrównoważonych w 2030 r.

Reklama

Sprawdź też: Adidas wykorzystuje śmieci z oceanu do produkcji obuwia 


Dlaczego pojawia się słowo „nadal”? Bo marka H&M w tym roku już po raz siódmy znalazła się na prestiżowej liście Dow Jones Sustainability – największych światowych firm, które działają wg zasad zrównoważonego rozwoju.

Sieciówka zachwala więc jesienną kolekcję nie tylko pod kątem bogatej kolorystyki, czy modnych, luźnych i wygodnych krojów, ale przede wszystkim ze względu na materiały z jakich została przygotowana.

Odzież z przetworzonych PET-ów

Kluczowym materiałem w kolekcji H&M na jesień 2019 jest poliester pochodzący z recyklingu. Znajduje się w sukienkach, koszulach, dzianinach, odzieży wierzchniej. Najczęściej pochodzi ze zużytych butelek PET. Potem jest przetwarzany i przędzony w celu stworzenia tkaniny łatwej w pielęgnacji.

– Natomiast elementy dżerseju w kolekcji wykonane są z bawełny organicznej lub mieszanki wykonanej z włókien lyocell TENCEL ™ – informuje H&M.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Całe wydanie znajdziesz również tutaj.

Źródło: H&M
Zdjęcie: pixabay
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE