Aleksander Grad obejmuje funkcje prezesa zarządu Zespołu Elektrowni „Pątnów-Adamów-Konin”. Rada nadzorcza spółki powołała go na to stanowisko z dniem 18 lutego.

Reklama

Rada nadzorcza uznała, że doświadczenie i kompetencje pana Aleksandra Grada pozwolą spółce skutecznie zrealizować stojące przed nią cele i wyzwania, w tym przede wszystkim utrzymanie pozycji na rynku energii i roli w systemie bezpieczeństwa energetycznego kraju – czytamy w komunikacie ZE PAK.  Jednym z priorytetów nowego prezesa  będzie prowadzenie efektywnego dialogu ze wszystkimi partnerami, w tym w szczególności ze stroną społeczną .

Dotychczas funkcje prezesa ZE PAK pełnił Wojciech Piskorz oddelegowany do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu z rady nadzorczej po tym jak 16 listopada ubiegłego roku zrezygnował ze stanowiska Janusz Kaliszyk, który był prezesem spółki zaledwie kilka tygodni.

Przyszły prezes ZE PAK Aleksander Grad jest absolwentem Wydziału Geodezji Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od marca 2014 r. do października 2015 roku był wiceprezes zarządu ds. korporacji w Tauron Polska Energia. Od lutego 2014 r. do listopada 2015 roku członek Towarowej Giełdy Energii. Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. Unii Europejskiej, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa.

Zdjęcie: Internet

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE