Holenderski rząd poinformował o planach zwiększenia dotacji na produkcję wodoru z odnawialnych źródeł energii. Zielony wodór zyska w przyszłym roku dodatkowy miliard euro, a w kolejnych latach dofinansowanie urośnie o kolejne 3,9 mld euro.

Niderlandy stawiają na zielony wodór


Niderlandy dążą do znacznego zwiększenia produkcji zielonego wodoru. Kraj zakłada, że swój cel osiągnie do 2032 r., w czym ma pomóc zwiększone dofinansowanie dla tego sektora. Powodzenie w tym zakresie rząd holenderski uzależnia także od takich czynników jak dostępność odpowiedniej ilości energii wiatrowej, wystarczająco silnej sieci elektrycznej i zapotrzebowania ze strony przemysłu.

Reklama


Chcemy znacznie zwiększyć produkcję wodoru w Holandii, co jest niezbędne do osiągnięcia naszych celów redukcji CO2″ – powiedział w oświadczeniu minister klimatu Rob Jetten.


Zarejestruj się na Kongres Biogazu


9 miliardów euro na zielony wodór

Rząd zapowiedział, że w nadchodzącym dziesięcioleciu przeznaczy 9 miliardów euro na wprowadzenie zielonego wodoru. Środki będą pochodzić z funduszu przeznaczonego na finansowanie transformacji energetycznej, opiewającego nadłączną kwotę 35 miliardów euro.
Z tej sumy 300 milionów euro zostanie zarezerwowane na stymulowanie importu zielonego wodoru.

Rynek Biogazu i Biometanu

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: Bioenergy-news

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE