„Mój prąd” zwolniony z podatku! Beneficjent programu otrzyma dotację nieopodatkowaną, czyli w przypadku maksymalnej wysokości dofinansowania będzie to 5 tys. zł „na rękę”. To dobra wiadomość dla tych, którzy starają się o dotację. Decyzja o tym, by nie obarczać dotacji podatkiem dochodowym od osób fizycznych zapadła podczas ostatniego posiedzenia Sejmu.

Do tej pory wszystkie rodzaje wsparcia pochodzące z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, poza tymi z programu „Czyste Powietrze”, były opodatkowane. Dlatego potencjalni beneficjenci programu „Mój prąd” przeliczyli, że faktycznie otrzymają jedynie ok. 3,6 tys. zł.

Reklama

Przypomnijmy, że nabór wniosków do programu „Mój Prąd” rozpoczął się 30 sierpnia br. Po niecałych dwóch tygodniach kwota dofinansowania, wynikająca z wniosków przekazanych do akceptacji Ministra Energii, przekroczyła 1 milion złotych. Dlatego ta decyzja ucieszy wielu.


„Mój prąd” zwolniony z podatku! Co jeszcze musisz o nim wiedzieć?


Do tego dnia dotacje trafiły na konta 78 beneficjentów w łącznej wysokości 390 tys. zł. Moc wspartych instalacji pozwoliła na wygenerowanie ok. 458,95 MWh zielonej energii.

Przy utrzymaniu tej dynamiki można się spodziewać, że na początku października wspartych zostać może nawet 10 tys. instalacji, a łączna kwota dotacji może wynieść 50 mln zł.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Całe wydanie znajdziesz też tutaj.

Źródło: NFOŚiGW, Magazyn Biomasa
Zdjęcie: shutterstock
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE