PGE Dystrybucja mobilizuje młodzież do sadzenia drzew. W ramach trzeciej edycji akcji „Las pełen energii”  przybędzie w kraju około  80 tys. nasadzeń. 

Reklama

Ekologiczny projekt jest realizowany przy współpracy  z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych. W inicjatywę włączają się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Posadzą w sumie 80 tysięcy młodych drzew – sosen, dębów, brzóz i świerków na terenie działania ośmiu oddziałów PGE Dystrybucja, z czego aż 35 tys. z nich na terenie województwa łódzkiego.

Akcja „Las pełen energii” wpisuje się w realizowane przez Grupę PGE projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i adresowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych. Ma na celu budowę postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Biorą w niej udział uczniowie, którzy w ramach nauki szkolnej prowadzą również własne projekty ekologiczne. W ten sposób PGE wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczynia się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego.

Sadząc „lasy pełne energii”, PGE Dystrybucja aktywnie uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia. Tegoroczna, wiosenna edycja akcji, zostanie przeprowadzona w kilkunastu nadleśnictwach na terenie działania wszystkich ośmiu oddziałów PGE Dystrybucja.

źródło: PGE

zdjęcie: PGE

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE