Kruszarka do kamieni FAE służy do budowy i renowacji dróg gruntowych, polnych oraz leśnych w obecności dużych kamieni. Wykorzystuje się je również przy budowie stoków narciarskich, kruszeniu kamieni na polach uprawnych (rekultywacja).

Reklama

Kruszarki kamieni FAE znajdują zastosowanie także jako maszyny wstępnie kruszące materiał do dalszej stabilizacji spoiwami. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie warunki terenowe są zbyt ciężkie dla klasycznych stabilizatorów gruntu.

Podczas pracy specjalnie profilowane płozy zagarniają materiał do komory mieszania, masywny rotor z narzędziami widiowymi rozkrusza kamienie do pożądanej frakcji, a opcjonalna równiarka wstępnie profiluje drogę. Regulacja uzyskiwanej frakcji odbywa się poprzez przymykanie lub otwieranie tylnej klapy hydraulicznej oraz poprzez regulowaną kontrlistwę zabudowaną w komorze mieszania.

W zależności od modelu, kruszarka drogowa do kamieni FAE pracuje z maksymalną głębokością roboczą od 15 cm do 25 cm i jest zdolne kruszyć kamienie o średnicy do 50 cm. Po przejeździe kruszarki kamieni FAE pozostaje jednolita, homogeniczna w całym przekroju warstwa gruntu gotowa do dalszego profilowania i zagęszczania.

Kluczowe komponenty maszyny wykonane zostały z najlepszych gatunków trudnościeralnej stali Hardox, co zapewnia najlepszą w tej klasie maszyn żywotność maszyny. Duży wybór zróżnicowanych narzędzi widiowych z węglikami spiekanymi pozwala na szerokie spektrum zastosowań i kruszenie dowolnych typów skał.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podstawowe parametry techniczne:

Szerokości robocze: 200-225 cm
Maks. głębokość robocza: 40 cm
Maks. średnica rozdrabnianych kamieni: 40 cm
Zapotrzebowanie na moc: 240-360 KM
Przeznaczenie: kruszenie kamieni polnych, rekultywacja – przywracanie do kultury rolnej gruntów zakamienionych
i zarośniętych, rozdrabnianie pni, karpin i systemów korzeniowych, budowa dróg gruntowych, budowa pasów przeciwpożarowych.

Producent:

 

 

 

UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne
ul. Cygana 1
45-131 Opole
www.utech.pl

Zdjęcie: Utech

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE