W przyszłym tygodniu IV Kongres Biogazu. Jadwiga Emilewicz, minister technologii i przedsiębiorczości będzie gościem kongresu. Wydarzenie, organizowane 16 i 17 września 2019 w Poznaniu, jest największą krajową konferencją sektora biogazowego.

Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości, któremu szefuje Jadwiga Emilewicz, objęło IV Kongres Biogazu patronatem honorowym. Resort potwierdził, że minister Emilewicz pojawi się na konferencji organizowanej przez Biomass Media Group.

Reklama

– To doskonała informacja, która potwierdza rangę Kongresu. Ale też fakt, że administracja rządowa chce rozwijać branżę OZE w kraju – komentuje Maciej Kosiński, wiceprezes BMG. – Do tej pory gościliśmy przedstawicieli ministerstw energii oraz rolnictwa. Po raz pierwszy jednak w wydarzeniu będzie uczestniczył przedstawiciel administracji rządowej w randze ministra. Sądzę, że to bardzo dobry sygnał dla biogazowników – dodaje Maciej Kosiński.


IV Kongres Biogazu. Jadwiga Emilewicz gościem.

Co jeszcze musisz wiedzieć? Sprawdź!


Jadwiga Emilewicz do 2018 była wiceministrem rozwoju odpowiedzialną za wdrażania funduszy unijnych, instrumenty wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw, konkurencyjność i innowacyjność polskiej gospodarki. Z ramienia rządu odpowiadała także za plany dotyczące walki ze smogiem. W 2018 została ministrem technologii i przedsiębiorczości.

– Chcemy przejść na model gospodarki o obiegu zamkniętym, która jest niskoemisyjna, zasobooszczędna, innowacyjna i konkurencyjna. Zielona gospodarka jest szansą dla biznesu – uważa Jadwiga Emilewicz. Mówiła to w czerwcu podczas II edycji Polsko-Brytyjskiego Forum Biznesu i Inwestycji w Warszawie.

Minister Emilewicz wystąpi podczas IV Kongresu Biogazu z prelekcją podczas I sesji tematycznej Rynek biogazu w Polsce – krajowe i unijne regulacje prawne warunkujące rozwój krajowego sektora biogazowego.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES

Kto jeszcze wystąpi podczas Kongresu Biogazu 2019? Zobacz PROGRAM WYDARZENIA.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Zdjęcie: Ministerstwo Rozwoju

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE