Styczniowa konferencja w Graz to hotspot dla branży bioenergii. Central European Biomass Conference to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń poświęconych biomasie. W tym roku organizatorzy spodziewają się blisko 1400 uczestników.

220 prelekcji, 1400 gości z ponad 46 krajów – szósta edycja Central European Biomass Conference zapowiada się rekordowo. Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w austriackim Graz, w dniach 22-24 stycznia. „Magazyn Biomasa” jest patronem medialnym CEBC.

Reklama

Zazielenić strategię

Przez 3 dni Centrum Kongresowe Graz będzie najważniejszym miejscem, swoistym hotspotem, dla branży bioenergii – mówią organizatorzy CEBC. Hasłem tegorocznej edycji eventu jest „Greening the strategies” – zazielenianie strategii.

W czasach zmian klimatycznych bardzo istotne jest dążenie do takiej zmiany strategii by była ona przyjazna środowisku i dbała o zasoby dla przyszłych generacji – mówią organizatorzy spotkania w Graz.

Central European Biomass Conference 2020 łączy  decydentów z dziedzin nauki, polityki oraz przemysłu i wyznacza nowe impulsy do transformacji energetycznej poprzez podkreślenie rozwoju technologicznego i wskazanie praktycznych rozwiązań.

Bogaty program wydarzenia

Dla Austriackiego Stowarzyszenia Biomasy, Izby Rolniczej Styria i BEST – Bioenergy and Sustainable Technologies GmbH (organizatorów CEBC), szczególnie ważne jest połączenie obszaru nauki z biznesem. Stąd rozbudowany program wydarzenia, który obejmuje aspekty prawne i technologiczne w branży bioenergii, światowe trendy, analizy i raporty eksperckie. Uczestnicy CEBC będą mogli wziąć udział w debatach poświęconych zaawansowanym biopaliwom, bioekonomii, dostępności surowca, logistyce i transportowi. Jednak „tradycyjne” tematy związane z wytwarzaniem energii elektrycznej, cieplnej i sektorem transportu także się pojawią.

Agendę CEBC podzielono tak, by każdego dnia poruszane były konkretne obszary tematyczne. Prelekcje i debaty eksperckie będą dotyczyły m.in. najważniejszych badań i odkryć naukowych w sektorze bioenergii, pelletu, biogazu czy rozwiązań technologicznych.

Wiedza i praktyka

CEBC to, poza bogatym programem konferencji, także wydarzenia towarzyszące. Dzięki nim będzie można porównać jak ma się teoria do praktyki. Organizatorzy zapewnią możliwości wyjazdów studyjnych, m.in. do austriackich biomasowych zakładów spalających biomasę lub innowacyjnych elektrowni kogeneracyjnych. Więcej informacji na ten temat oraz harmonogram wyjazdów dostępny jest na stronie www.cebc.et.

Program konferencji: https://bit.ly/2R8Mqwv

Rejestracja na konferencję: https://bit.ly/35SXDFs

Szczegółowe informacje:

Gabauer Corinna

Austrian Biomass Association
tel.: +43 (0)1 533 07 97 – 28, e-mail: gabauer@biomasseverband.at

Źródło i zdjęcia: Materiały prasowe CEBC

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE