Kompleks sportowy Can Coix w mieście Sant Antoni na Ibizie ogrzewany będzie biomasą. Na inwestycję przeznaczono niemal 300 tys. euro.

Inwestycja obejmuje instalację kotła na zrębki i biomasę leśną, który zastąpi funkcjonujący do tej pory kocioł gazowy.

Reklama

Realizacja tego projektu zmniejszy zależność kompleksu od paliw kopalnych oraz emisji CO2. Ponadto wiąże się ze znacznymi oszczędnościami w zarządzaniu obiektami komunalnymi przez władze Sant Antoni.

Planuje się, że projekt ten będzie punktem wyjścia dla gminy do opracowania i zorganizowania systemu zarządzania lokalnym środowiskiem leśnym w celu zagwarantowania dostaw paliwa do nowego kotła. Zwycięzca przetargu w Can Coix musi zainstalować kocioł na ciepłą wodę o wystarczającej mocy dla obiektów kompleksu i wybudować pomieszczenie techniczne dostosowane do potrzeb nowej instalacji.


Wszystko, co musisz wiedzieć o biomasie. Kliknij i sprawdź!


Paliwo, wióry biomasy pochodzące z gospodarki leśnej lokalnego środowiska, będą gromadzone w silosie sąsiadującym z kotłownią. Cała nowa instalacja zostanie połączona bezpośrednio z istniejącą siecią rurociągów w kompleksie sportowym z uwzględnieniem obecnych obiektów.Wraz z wdrożeniem systemu ogrzewania biomasy władze miasta chcą „promować zrównoważoną lokalną gospodarkę leśną” i „zmniejszyć obciążenie pożarowe i ryzyko rozprzestrzeniania się ognia w lasach”.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: Diario de Ibiza
Zdjęcie: FB Can Cicoix
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE