European Biomass Conference and Exhibition (EUBCE) jest światowej klasy corocznym wydarzeniem, odbywającym się od 1980 roku w różnych miejscach w Europie. Na tegoroczną edycję organizatorzy zapraszają do Sztokholmu.

Reklama

Wydarzenie odnosi się do całego łańcucha wartości bioenergii, stanowiąc kierownictwo dla sieci biznesu oraz  prezentację i omówienie ostatnich osiągnięć oraz innowacji w branży. Wizją inicjatywy jest rozwój i kształcenie społeczności biomasy oraz wzrost postępu w sektorze.

EUBCE obejmuje również międzynarodową wystawę dla przedsiębiorstw oraz instytucji naukowych, które będą miały możliwość przedstawić swoje najnowsze produkty. Wystawa ta ma na celu zgromadzenie  naukowców, technologów oraz ważnych osobistości z wiodącymi organizacjami naukowymi oraz przemysłowymi z sektora biomasy w jednym miejscu.

Przewodniczący Konferencji

Przewodniczącymi 25. edycji European Biomass Conference and Exhibition, która odbędzie się w dniach  12-15 czerwca 2017 w Sztokholmie będą Lena Ek i Henrik Ehrnrooth.

W tym roku po raz pierwszy Konferencji będą współprzewodniczyć Lena Ek (Szwecja), dyrektor Södra oraz Henrik Ehrnrooth (Finlandia), prezes zarządu Pöyr, łącząc wspólne interesy swoich państw w politycznym wsparciu oraz perspektywach biznesowych rozwoju biogospodarki.

Lena Ek i Henrik Ehrnrooth wniosą do Konferencji swoje bogate doświadczenie i zapewnią optymalną kombinację szwedzkich i fińskich wpływów w produkcję oraz użytkowanie biomasy. Kraje nordyckie mają zarówno dużo do zaoferowania, jak i do zyskania jeżeli chodzi o wzrost potencjału biomasy.

 

 

 

 

 

 

Lena Ek (1958) –  dyrektor Södra Skogsägarna, stowarzyszenia gospodarstw leśnych liczącego 50,000 członków, którzy razem są w posiadaniu 36 000 farm leśnych. Lena Ek będzie pierwszą kobietą przewodniczącą EUBCE. Ponadto sprawuje funkcję prezesa europejskiej Platformy Technologicznej Sektora Leśno-Drzewnego (FTP – Forest-based Sector Technology Platform). Lena Ek jest od wielu lat wiodącym autorytetem na scenie politycznej Szwecji oraz Europy, respektowanym przez wszystkie partie dzięki swojej wnikliwej wiedzy odnośnie bioekonomii oraz problemów środowiskowo-ekonomicznych. Przed objęciem stanowiska jako dyrektor Södra Skogsägarna sprawowała funkcję szwedzkiego Ministra Środowiska i Energii, reprezentując Partię Centrum w szwedzkim parlamencie. Była również członkiem Parlamentu Europejskiego, reprezentując partię centrową. Lena Ek pełni także funkcję członka zarządu Królewskiego Instytutu Technologicznego w Sztokholmie (KTH).

 

 

 

 

 

 

Henrik Ehrnrooth (1954) – jest obecnie prezesem zarządu Pöyry PLC oraz Climate Leadership Council (od 2016 roku). Pöyry jest międzynarodową firmą konsultingową oraz inżynierską służącą na całym świecie klientom z sektora energii i przemysłu, zapewniającą lokalne usługi inżynierskie na rynku docelowym. Głównymi obszarami, w których specjalizuje się firma są: energia wodna, energia cieplna, energia wiatru, energia słoneczna, energia jądrowa oraz przesył i dystrybucja. Prezes Pöyry PLC jest od 2014 roku rownież prezesem zarządu Otava Group Ltd. Przed aktualnymi stanowiskami sprawował rolę prezesa Caverion Corporation oraz członka zarządu APSD AS. Był także prezesem zarządu YIT Corporation i już wtedy wykonywał różne projekty związane z Pöyry Group. Ponadto od 2008 roku jest członkiem zarządu Fundacji Marcusa Wallenberga.

Źródło: EUBCE

Zdjęcia: EUBCE

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE