Kto dostarczy technologię dla elektrowni na biomasę Kamisu

GE

GE ogłosiło, że dostarczy generator turbiny parowej dla wysokowydajnej elektrowni na biomasę Kamisu w Japonii.

Na podstawie umowy podpisanej z Hitachi Zosen, która będzie pełniła rolę wykonawcy projektu, / GE zaprojektuje, wyprodukuje i dostarczy podstawowe elementy bloku energetycznego.

Pakiet obejmie generator turbiny parowej, a także kocioł i jego systemy kontroli jakości powietrza.


Kliknij i czytaj więcej o biomasie!


Fabryka biomasy Kamisu będzie wykorzystywać 100 proc. biomasy składającej się z łupin ziaren palmowych i granulatu drzewnego, wytwarzając 50 MW energii dla krajowej sieci. Instalacja będzie wyposażona w kocioł GE z niskim przepływem cyrkulacyjnym ze złożem fluidalnym (CFB), wysokowydajny filtr pyłu i turbinę parową z generatorem.

– Udział GE Steam Power w projekcie Kamisu Biomass Power Generation pokazuje nasze zaangażowanie w stosowanie sprawdzonej technologii energii parowej do zastosowań o niższym zużyciu węgla i wspieranie wykorzystania bardziej odnawialnych źródeł paliwa, takich jak biomasa- powiedział Michael Keroulle, CEO GE Steam Power. – Opierając się na naszym sprawdzonym doświadczeniu w dostarczaniu technologii wytwarzania pary i możliwości zarządzania projektami dla zakładów na całym świecie, nasza zintegrowana oferta pomoże Hitachi Zosen osiągnąć wysoką wydajność i niezawodność w zakresie celów niskoemisyjnych.

Zakład biomasy ma rozpocząć działalność komercyjną w lipcu 2023 r.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: GE

Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski