Firma Xylem została oficjalnym Partnerem Klubu Water Technology – to pierwsze tego typu porozumienie w Premier League. Poprzez partnerstwo Xylem ma na celu zwrócenie uwagi na globalne wyzwania i rozwiązania związane z wodą oraz współpracę z Klubem nad projektami Xylem Watermark w celu poprawy dostępu do czystej wody w globalnych społecznościach. Xylem będzie także współpracować z New York City FC i kobiecą reprezentacją Manchester City.

Reklama

Premier League Champions, Manchester City ogłosił globalne wieloletnie Partnerstwo z firmą Xylem, oficjalnym Partnerem Klubu Water Technology. Partnerstwo zostało ogłoszone podczas gali w Singapurze, podczas Międzynarodowego Tygodnia Wody w Singapurze – globalnej platformy do współtworzenia innowacyjnych rozwiązań wodnych. Udział w gali wzięła  legenda Klubu, Joleon Lescott.

Xylem będzie współpracować także z siostrzanym klubem City w Nowym Jorku oraz z reprezentacją kobiecą z Manchester City.

Poprzez partnerstwo, Xylem ma na celu podniesienie świadomości związanej z globalnymi wyzwaniami i rozwiązaniami w zakresie wody. Xylem będzie także współpracować z Manchester City przy projektach Xylem Watermark, takich jak budowa wież ciśnień w społecznościach bez dostępu do czystej wody. Xylem Watermark to społeczna platforma inwestycyjna firmy. Na całym świecie 2,1 miliarda ludzi nie ma dostępu do czystej wody pitnej w domu, co ma poważne konsekwencje dla rozwoju społeczności. Każdego roku na świecie z powodu chorób związanych z wodą aż 443 miliony dni szkolnych opuszczanych jest przez uczniów, a kobiety i dzieci spędzają ponad 200 milionów godzin dziennie zbierając wodę, drastycznie ograniczając tym samym czas na bardziej produktywne przedsięwzięcia.

Marka Xylem pojawi się na Stadionie Klubu Etihad podczas rozgrywanych meczy, a także w City Football Academy.

Damian Willoughby, Senior Vice President of Partnership at City Football Group, powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy nowe partnerstwo z Xylem. Manchester City i Xylem łączy wspólne zobowiązanie do działania w sposób zrównoważony i innowacyjny, jednocześnie poprawiając jakość życia ludzi w naszych społecznościach na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani wykorzystaniem globalnej atrakcyjności futbolu w celu zwiększenia świadomości wyzwań związanych z wodą i możliwością wsparcia Xylem w działaniach na rzecz rozwiązania tych problemów.”

Patrick Decker, President and CEO of Xylem, powiedział: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Manchester City i jesteśmy podekscytowani zaangażowaniem ich wspaniałych fanów na całym świecie. Od naszego pierwszego spotkania było oczywiste, że system wartości City jest zgodny z wartościami Xylem. Naszym celem jako firmy jest tworzenie wartości ekonomicznej i społecznej. Robimy to każdego dnia, dostarczając produkty na rynek, które rozwiązują potrzeby i wyzwania związane z wodą, a także poprzez nasz program Xylem Watermark. Partnerstwo z Klubem, który jest zaangażowany we wprowadzanie pozytywnych zmian społecznych przez piłkę nożną, jest naturalne. Współpracując z Manchester City, rozszerzymy nasz zasięg na ich ogromną rzeszę fanów, zwiększając tym samym naszą zdolność tworzenia wartości społecznej.”

Źródło: Xylem Water Solutions

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE