Fabryka Tesli powstanie w Europie!Elon Musk zapowiedział, że wybuduje europejską fabrykę Tesli na południowy-wschód od Berlina. Swoją decyzję ogłosił podczas wtorkowego wręczenia mu Złotej Kierownicy – nagrody przyznawanej przez magazyn „Auto Bild”. -Wszyscy wiedzą, że niemiecka inżynieria jest wyjątkowa i jest to jeden z powodów, dla których lokalizujemy naszą Gigafactory Europe w Niemczech – powiedział.

Reklama

O tym, że Elon Musk szuka w Europie miejska odpowiedniego na postawienie Gigafactory pisaliśmy na magazynbiomasa.pl już kilka miesięcy temu. Przedstawiciele Tesli skrupulatnie wizytowali najbardziej ich zdaniem atrakcyjne lokalizacje.


Tesla szuka miejsca na fabrykę w Europie. Chętnych nie brakuje!


Dlatego nie dziwi, że Elon Musk wybrał właśnie okolice Berlina. Fabryka stanie prawdopodobnie niedaleko nieczynnego lotniska.

Fabryka Tesli pod Berlinem

Mówiło się co prawa dużo o tym, że Tesla zamierza inwestować na terenie Wielkiej Brytanii, ale Brexit i związane z nim komplikacje przekreśliły te plany.

Produkcja w Gigafactory Berlin ma rozpocząć się w 2021 roku. Powstaną w niej kompaktowy SUV-a Model Y, a także napędy i baterie. Fabryka zatrudniać ma 10 tys. osób.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: BBC News,
Zdjęcie: pixabay
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE