Fabryka Tesli powstanie w Europie!Elon Musk zapowiedział, że wybuduje europejską fabrykę Tesli na południowy-wschód od Berlina. Swoją decyzję ogłosił podczas wtorkowego wręczenia mu Złotej Kierownicy – nagrody przyznawanej przez magazyn „Auto Bild”. -Wszyscy wiedzą, że niemiecka inżynieria jest wyjątkowa i jest to jeden z powodów, dla których lokalizujemy naszą Gigafactory Europe w Niemczech – powiedział.

O tym, że Elon Musk szuka w Europie miejska odpowiedniego na postawienie Gigafactory pisaliśmy na magazynbiomasa.pl już kilka miesięcy temu. Przedstawiciele Tesli skrupulatnie wizytowali najbardziej ich zdaniem atrakcyjne lokalizacje.
Tesla szuka miejsca na fabrykę w Europie. Chętnych nie brakuje!
Dlatego nie dziwi, że Elon Musk wybrał właśnie okolice Berlina. Fabryka stanie prawdopodobnie niedaleko nieczynnego lotniska.
Fabryka Tesli pod Berlinem
Mówiło się co prawa dużo o tym, że Tesla zamierza inwestować na terenie Wielkiej Brytanii, ale Brexit i związane z nim komplikacje przekreśliły te plany.
Produkcja w Gigafactory Berlin ma rozpocząć się w 2021 roku. Powstaną w niej kompaktowy SUV-a Model Y, a także napędy i baterie. Fabryka zatrudniać ma 10 tys. osób.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!









![Biomasa agro od 20 lat ogrzewa mieszkańców Grudziądza [WIDEO] biomasa agro](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2021/04/Bez-tytułu.jpg)









![Czy gminy są przygotowane na zmiany klimatu? [WIDEO] POLECO](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2025/10/POLECO-218x150.png)





















