19 września odbędzie się Europejska Konferencja Biogazowa (EBC). To już 5. edycja wydarzenia, które skupia się na najnowszych trendach i rozwiązaniach technologicznych w branży biogazowej.

Konferencja organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Biogazu (EBA). W tym roku EBA świętuje dziesiątą rocznicę powstania, więc event będzie także okazją do podsumowania działań stowarzyszenia w zakresie promowania biogazu w Europie.

Reklama

– Europejska Konferencja Biogazowa to wydarzenie o utrwalonej marce, które co roku skupia najważniejszych przedstawicieli europejskiego sektora biogazowego, polityków i naukowców – deklarują organizatorzy wydarzenia. W zeszłorocznym spotkaniu branży w Antwerpii udział wzięło blisko 200 osób.

Przyszłość biogazu w Europie

Na początku sierpnia 2019 Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, zapowiedziała że jej działania będą zamierzać do ustanowienia Europy pierwszym kontynentem neutralnym klimatycznie. Jednym z oręży w walce z globalnym ociepleniem będą odnawialne źródła energii, w tym biogaz.

Potencjał biogazu, według danych EBA, zwiększył się od 1990 roku aż 25 razy. Obecnie w Europie pracuje ponad 17 tys. instalacji biogazowych. Produkowany w procesie fermentacji beztlenowej lub gazyfikacji biogaz zagospodarowuje odpady rolnicze, rośliny energetyczne, osady ściekowe, bioodpady z branży przemysłowej oraz sektora komunalno- bytowego. – Jego wszechstronność pozwala wykorzystać biogaz do produkcji energii w sektorze przemysłowym, cieplnym i przemysłowym, a także transporcie – argumentują eksperci EBA.

Program konferencji 2019

W tym roku EBA przedstawi plan działania stowarzyszenia na kolejną dekadę. Program konferencji obejmuje m.in. zagadnienia zapewnienia dostaw „zielonej” energii w Europie oraz rolę biogazu w rozwoju zrównoważonego rolnictwa, a także najnowsze trendy w sektorze biometanu i biopaliw. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele najbardziej prężnie rozwijających się firm biogazowych, a także reprezentanci organizacji branżowych z całej Europy.

Program do pobrania:

Pobierz “EBC_program”

EUROPE1.pdf – Pobrano 198 razy – 282,57 KB

„Magazyn Biomasa” jest patronem medialnym wydarzenia!

Więcej informacji o konferencji: http://european-biogas.eu/events/eba-conference/

Zdjęcia: EBA

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE