Masz auto elektryczne? Chcesz łatwo sprawdzić zużycie energii, kontrolować swoje rachunki i bezproblemowo zarządzać usługą ładowania samochodu? Pomoże nowa aplikacja eTAURON.

Reklama

eTAURON zamiast eMap

W miejsce dotychczasowej aplikacji eMap TAURON 15 marca uruchomi nową o nazwie eTAURON, która ma służyć do obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych i pozwoli m.in na zdalne śledzenie procesu ładowania.

Nowy system zapewni naszym klientom większą wygodę w korzystaniu z naszych usług. Klienci będą mogli w łatwy sposób monitorować zużycie energii, kontrolować swoje rachunki oraz zarządzać usługą ładowania pojazdu. Nowością w aplikacji będą kupony rabatowe czy zdalny podgląd stanu naładowania akumulatorów – mówi  Gracjan Respondek, rzecznik TAURON Nowe Technologie.

TAURON zapewnia, że przejście na nową aplikację będzie płynne i nie przysporzy klientom niedogodności.

Od 15 marca do 1 kwietnia będziemy przenosić stacje z jednego systemu do drugiego. Jeżeli w tym czasie klient nie odnajdzie którejś ze stacji w eMap, to będzie oznaczało, że jest ona już w aplikacji eTAURON. Przez ten krótki czas, klient będzie używał dwóch aplikacji – dodaje Gracjan Respondek.

Zakończenie migracji stacji z systemu eMap do eTAURON planowane jest na 1 kwietnia i od tego dnia wszystkie stacje TAURONA będą funkcjonować już wyłącznie w aplikacji eTAURON.

Klienci zarejestrowani w systemie eMap od TAURONA, otrzymają na swoje skrzynki mailowe informację z instrukcją przejścia na nowy system. Od 15 marca eTAURON będzie dostępny na platformach Google Play i App Store.

Coraz więcej stacji ładowania TAURONA 

Od 2018 roku TAURON rozwija sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dziś funkcjonuje ich już około 200, a do sieci na bieżąco dołączają kolejne. Stacje znajdują się w lokalizacjach ogólnodostępnych i łatwych do znalezienia dzięki aplikacji – w centrach miast, na osiedlach, przy supermarketach, ważnych instytucjach czy autostradach. Najwięcej stacji z logo firmy znajduje się w woj. śląskim.

Wszystkie stacje TAURONA zasilane są energią EKO Premium pochodzącą z farm wiatrowych, instalacji PV i elektrowni wodnych należących do Grupy TAURON.

W ramach wspomnianych 200 stacji klienci mają do dyspozycji prawie 350 punktów ładowania AC i niemal 80 DC.

Warto podkreślić, że TAURON oferuje jedną z najtańszych usług ładowania na rynku. Za 1 kWh na stacji AC zarejestrowany klient płaci 1,21 zł, natomiast szybsze ładowanie na stacjach typu DC kosztuje 1,99 zł za 1 kWh – mówi Gracjan Respondek.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

źródło, zdjęcie: Tauron

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE