Zbliża się Energy Future Week – najbardziej energetyczny tydzień w całej Polsce, który zgromadzi przedstawicieli sektora energetycznego w niespotykanej dotąd w Polsce skali. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-13 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Reklama

Wydarzenia odbywające się na początku maja w Poznaniu to doskonała okazja do spotkań i rozmów o tym, przed jakimi wyzwaniami za chwilę staną firmy energetyczne oraz czego będą od nich oczekiwali klienci.

O przyszłości energetyki

Energy Future Week to cykliczne konferencje, seminaria i ekspozycje przygotowane nie tylko z myślą o osobach z branży energetycznej, ale też dla wszystkich interesujących się tematyką inteligentnej energetyki i innowacyjnej gospodarki.W ramach EFW odbędą się:

  • EXPOPOWER Międzynarodowe Targi Energetyki (10-12.05.2016),
  • ENERGIA.21 Międzynarodowy Kongres Naukowo-Przemysłowy (10-11.05.2016),
  • Forum InnoPower – ERRA Regulatory Innovation Day (12-13.05.2016),
  • konferencja dla branży gazowniczej – GasReg.21 (11-12.05.2016)
  • GreenPOWER Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej (10-12.05.2016).

Do udziału Energy Future Week zaproszono ponad 200 panelistów z całego świata, w tym przedstawicieli Electric Power Research Institute, Instytutu Jacques’a Delorsa, Public Utility Research Center, Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a także regulatorów, wytwórców i dystrybutorów energii. Nacisk położony został na dużych odbiorców energii i przemysłowych uczestników rynku energii.

W Poznaniu głos zabiorą m.in. minister Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik Rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej oraz minister Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii odpowiedzialny za negocjacje dotyczące kwestii energetycznych z UE.

Doświadczenie, praktyka i nowości

Na części ekspozycyjnej czyli w ramach targów Expopower i GreenPOWER będzie można zapoznać się z ofertą ponad 200 firm z Polski i zagranicy, zdobyć wiedzę na temat nowych produktów i usług z obszaru dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, a także elektrotechniki i elektroniki przemysłowej. Dodatkowo poznać nowoczesne technologie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Wśród liderów w poznańskich pawilonach prezentować będą się m.in. Apator, Efen, Busch Polska, Schneider, ABB, Mikronika, Elektorbudowa, ZPUE, PGE, ENEA, Jean Muller, Siba, Zircon, Oberhauser, Solarworld, Sumo Energy, Fronius Polska, Remor, Freevolt, Selfa, Delta Energy Systems, Rossa, Emu, Jean Mueller Polska, Dehn, Solaredge Technologies, Kaco New Energy, Keno oraz inni.

Udział w targach jest bezpłatny.

Gospodarka, innowacje, energia

Tematyka części seminaryjnej w ramach kongresu Energia.21, konferencji GasReg.21 i InnoPower Forum – ERRA Regulatory Innovation Day poruszać będzie kwestie dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, konkurencji i zrównoważonego rozwoju, rynku gazowego w Polsce i Europie, czy też innowacyjności w energetyce. Konferencje zgromadzą innowatorów i startuper’ów, naukowców, studentów, pracowników przedsiębiorstw energetycznych, administracji, organizacji międzynarodowych, instytucji działających w sektorze R&D, instytucji finansowych, handlowców, przedstawicieli think-tanków i wszystkich tych, dla których ważna jest innowacyjność w energetyce.

Rejestracja i informacje na temat wydarzeń na www.efweek.pl oraz www.expopower.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE