Według szacunków naukowców światowe zasoby węgla wyczerpią się za nieco ponad 200 lat, gazu ziemnego wystarczy jeszcze na około 100 lat, zaś ropa naftowa, która jest głównym źródłem energii, skończy się za około 40-50 lat. Przy takim zagrożeniu zyskują na znaczeniu odnawialne źródła energii, a zainteresowanie ich wykorzystaniem rośnie także w Polsce. Odpowiedzią na zwiększający  się popyt na „zielony” prąd i ciepło są targi Energy Expo Arena, które odbędą się w samym sercu „Zielonych Płuc Polski” – Ostródzie w dniach 26-27 listopada.

Jesienne targi EEA, których gospodarzem jest ostródzkie Expo Mazury, prezentują kompleksowe podejście do tematu alternatywnych źródeł energii. Spotkają się tu bowiem samorządowcy, producenci i dystrybutorzy, firmy doradcze i consultingowe, dla których Energy Expo Arena będą szansą na wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów biznesowych. Swoje stoiska będą tu mieli m.in. najwięksi w Polsce producenci systemów fotowoltaicznych, jak Ariston czy Corab. Bezpośrednio od wystawców także klienci indywidualni będą mogli się dowiedzieć, jakie rozwiązania mogą zastosować w swoich domach, by korzystać z taniej i ekologicznej energii, a także jak je sfinansować.

Reklama

Targom EEA towarzyszyć będą także prelekcje i szkolenia dotyczące eko-energii. Wszyscy zainteresowani tą tematyką będą mogli wziąć udział w konferencji „Perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce” (26 listopada), podczas której omówione zostaną szanse na zwiększenie wykorzystania m.in. fotowoltaiki, biomasy i biogazu w naszym kraju, a także – co ważne – możliwości dofinansowania inwestycji w „zieloną” energię. Z kolei dla pracowników firm ciepłowniczych przeznaczone jest specjalistyczne seminarium „Odnawialne źródła energii w działalności zakładów ciepłowniczych – zastosowanie nowoczesnych proekologicznych rozwiązań a przyszłość branży”, poświęcone prezentacji doświadczeń przedsiębiorstw w zakresie realizacji inwestycji związanych z OZE.

Tym, co wyróżnia Energy Expo Arenę spośród innych tego typu wydarzeń, jest wszechstronne ujęcie tematu odnawialnych źródeł energii. Począwszy od producentów, poprzez firmy zajmujące się montażem systemów energetycznych oraz wyspecjalizowane firmy consultingowe, po konsumentów – zarówno przedsiębiorstwa i samorządy, jak i odbiorcy indywidualni –  każdy uczestnik targów będzie mógł znaleźć informacje dotyczące najnowocześniejszych rozwiązań w tym zakresie. To dwudniowe spotkanie adresowane jest bowiem do wszystkich tych, którym bliska jest tematyka ekologii, a zarazem oszczędności w energetyce. Patronem Honorowym wydarzenia jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jednym z patronów medialnych jest „Magazyn Biomasa”.

Źródło: Materiały prasowe

Zdjęcie: Materiały prasowe

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE