Drax Group i Mitsubishi Heavy Industries Engineering, Ltd., uzgodniły długoterminową umowę dla Drax na wykorzystanie jej technologii wychwytywania dwutlenku węgla. To będzie największa tego typu inwestycja na na świecie.

Reklama

Kontrakt, który łączy brytyjską innowację i wiodącą na świecie japońską technologię, pozwoli firmie Drax uzyskać licencję na unikalny system wychwytywania dwutlenku węgla firmy MHI, KS-21 ™️ . Inwestycja planowana jest w elektrowni w pobliżu Selby w hrabstwie North Yorkshire.

Drax przekształcił swoją elektrownię tak, aby wykorzystywała zrównoważoną biomasę zamiast węgla, redukując emisje o ponad 85%. Wdrażając technologię BECCS, Drax dąży do dalszego rozwoju – do 2030 r. będzie ona ujemna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Carbon capture – czytaj więcej!

Pierwsza jednostka BECCS w Drax może zacząć działać już w 2027 r., zapewniając tysiące miejsc pracy w północnej Anglii już w 2024 r. oraz wychwytując i składując co najmniej 8 mln ton CO 2 rocznie do 2030 r.

Drax jest pierwszą firmą, która podpisała umowę na wdrożenie technologii wychwytywania dwutlenku węgla na dużą skalę w Wielkiej Brytanii. Projekt łączy wiodącą  technologię MHI z podmorskim składowaniem geologicznym pod Morzem Północnym, pomoże Wielkiej Brytanii osiągnąć cel ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 78% do 2035 r. w listopadzie.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Na zdjęciu LR: Kentaro Hosomi, dyrektor regionalny EMEA, Mitsubishi Heavy Industries (MHI); Carl Clayton, szef BECCS, Drax Group; Jenny Blyth, analityk projektu, Drax Group w Drax Power Station, North Yorkshire
Źródło: Drax
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE