Drax buduje trzecią „satelitarną” fabrykę pelletu

drax

Drax Group, firma zajmująca się produkcją i dostawami zrównoważonej biomasy, rozpocznie budowę pierwszej z trzech nowych „satelitarnych” fabryk pelletu w Leola w stanie Arkansas.

Oczekuje się, że projekt o wartości 40 milionów dolarów stworzy około 30 nowych bezpośrednich miejsc pracy w hrabstwie Grant.

Oczekuje się, że te trzy zakłady będą łącznie produkować roczni ok. 120 tys. ton metrycznych pelletów ze zrównoważonej biomasy (z pozostałości tartacznych). wspierając plany firmy zajmującej się energią odnawialną dotyczące Inwestycje łączą się z planami zwiększenia samozaopatrzenia jej elektrowni w Wielkiej Brytanii.  Według Komisji Rozwoju Gospodarczego Arkansas w najbliższych miesiącach firma rozpocznie budowę dwóch kolejnych zakładów w innych lokalizacjach.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


– Budując te nowe zakłady produkujące pellety, Drax zapewnia miejsca pracy i możliwości społecznościom wiejskim w Arkansas, pobudzając ożywienie gospodarcze stanu po COVID – powiedział Will Gardiner, dyrektor generalny Drax Group. – Dzięki tej inwestycji Arkansas będzie odgrywać ważną rolę w przeciwdziałanie zmianom klimatu, wspieranie Drax w zwiększaniu ilości zrównoważonej biomasy, którą produkujemy w ramach naszych planów pionierskiej bioenergii z wychwytywaniem i składowaniem dwutlenku węgla.Wykorzystując zrównoważoną biomasę, zastąpiliśmy energetykę węglową, zmniejszyliśmy emisje dwutlenku węgla i dostarczyliśmy energię elektryczną ze źródeł odnawialnych dla milionów domów i firm w Wielkiej Brytanii.

Strategia Drax

Rozwój „satelitarnych” fabryk pelletu jest częścią strategii Drax mającej na celu zwiększenie samozaopatrzenia biomasy do pięciu milionów ton do 2027 roku. Dzięki wspólnej lokalizacji zakładów produkujących pellet z tartakami Drax zyska na niższych kosztach infrastruktury, eksploatacji i transportu.

– Informacja Drax wpłynie na każdą z tych trzech społeczności Arkansas – powiedział sekretarz handlu w Arkansas Mike Preston. – Gratuluję Draxowi i i nie mogę się doczekać, w jaki sposób Arkansas będzie miało wpływ na realizację misji firmy polegającej na dostarczaniu odnawialnej energii elektrycznej milionom domów i firm.

Drax przekształcił swoją elektrownię w Wielkiej Brytanii, która stała się największym projektem dekarbonizacji w Europie (przekształcono ją z węglowej w biomasową). Drax jest właścicielem i posiada udziały w 17 innych fabrykach pelletu i projektach rozwojowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: areadevelopment.com
Zdjęcie: shutterstock

This post is also available in: polski

bem