Kto dostanie większe wsparcie do samochodu elektrycznego?

dotacje dla elektromobilności

Europejskie rządy prześcigają się w ustanawianiu dopłat do samochodów elektrycznych. Okazuje się, że włoski rząd chce dopłacić aż 40 procent!


REKLAMA


Jak podaje portal e-petrol.pl władze Włoch warunkują uzyskanie dotacji wyborem modelu.Jego moc nie może  przekraczać 150 kW (204 KM). Natomiast cena nie może być wyższa niż 30 tysięcy euro (ok. 136,6 tys. zł).

Włosi już niedługo przekonają się, czy warto jeździć elektrykiem. Propozycje włoskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego mają wkrótce zostać zaakceptowane przez parlament. Prawdopodobne jest więc, że od 31 grudnia 2021 roku Włosi będą mogli ubiegać się o wsparcie od państwa. W tym planie dotacji na samochody elektryczne są jednak wyjątki. Dotacji nie otrzymają najbogatsi. Zgodnie z założeniami o zapomogę mogą ubiegać się osoby ze wskaźnikiem ISEE (wskaźnik równoważnej sytuacji finansowej) nieprzekraczającym 30 tysięcy euro.

Co więcej premia finansowa zostanie uznana bezpośrednio przez sprzedawcę, który następnie otrzyma zwrot od producentów i importerów pojazdów. Ci z kolei odzyskają swoje pieniądze w postaci ulgi podatkowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło:e-petrol.pl
Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski

bem