Biomasa ogrzeje kurniki. Jest wparcie dla hodowców!

kurnik na biomasę

Clydesdale Bank poinformował o zainwestowaniu 6 mln funtów w celu wsparcia sektora drobiarskiego w North Yorkshire. Wsparcie dotyczy hodowców wykorzystujących energię odnawialną.


REKLAMA


Dzięki porozumieniu z bankiem firma Biomass Group mogła nabyć firmę Richard Maxwell Ltd i zainwestować w odnawialne ogrzewanie kurników.

Biomass Group posiada 12 MW kotły na biomasę. Dostarcza zrównoważone ciepło na poziomie 24 GWh rocznie, oszczędzając ponad 6 tys. ton CO 2. Jak twierdzą jej przedstawiciele kotły na biomasę mają kluczowe znaczenie dla „ekologizacji” działalności rolniczej. Dają możliwość zastąpienia systemów grzewczych na paliwa kopalne zrównoważoną alternatywą, taką jak zrębki lub pellety drzewne.

– Jako przedsiębiorcza organizacja, której celem jest osiągnięcie zerowej emisyjności uważamy, że mamy do odegrania ważną rolę we wspieraniu firm dążących do przejścia na bardziej zrównoważone formy energii – powiedział Keith Wilson, dyrektor ds. energii odnawialnej w Virgin Money, która jest właścicielem Clydesdale Bank.

– To przejęcie przyniesie rzeczywistą różnicę dostarczając odnawialne źródła ciepła dla dużych producentów drobiu, którzy są świadomi wpływu paliw kopalnych na ich emisje klimatyczne – skomentował Brian Richardson, szef rolnictwa w Virgin Money. – To świetne rozwiązanie dla sektora, wskazujące kierunek rozwoju i odpowiednie przygotowanie na przyszłość.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: bioenergy-news.com
Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski

bem