BIOGEST buduje biogazownię w Korei Południowej

BIOGEST buduje biogazownię o mocy 190 kW w Korei Południowej. Jej substraty będą pochodziły z rolnictwa i przemysłu spożywczego.


REKLAMA


BIOGEST otrzymał zlecenie na budowę biogazowni na odpady rolno-spożywcze w południowym regionie Korei Południowej. Projekt, który jest zlokalizowany w pobliżu Daegu, został opracowany we współpracy z HC Energy i DoBangYukJong Farm. Jest wspierany przez władze miasta Changnyeong-gun. Biogazownia BIOGEST PowerRing będzie ważną instalacją referencyjną.  Będzie instalacją wzorcową dla kolejnych lokalnych projektów. Rosnąca luka energetyczna, rozwój technologii i gęstość zaludnienia Korei znacznie zwiększyły znaczenie odnawialnych źródeł energii. Produkcja biogazu z odpadów zwierzęcych, rolniczych i spożywczych jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów energii odnawialnej.

Sprawdź nasz raport Biogaz w Polsce. Pobierz za darmo!

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.

Biogazownia jest zasilana gnojowicą świńską, a odpady żywnościowe będą dostarczane z punktu zbiórki odpadów organicznych. Zakład jest w stanie wytwarzać energię elektryczną i cieplną. W trakcie tego procesu 13 tys. ton gnojowicy świńskiej i 5 tys. ton odpadów spożywczych zostaje przekształconych w wysokiej jakości nawóz organiczny, który zastępuje produkty chemiczne. Ponadto można poprawić jakość powietrza na fermie świń.

Rynek Biogazu – listopad 2020 i inne wydania znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie, dlatego że warto!

Źródło: bigest.at
Zdjęcie: Shutterstock / zdjęcie ilustracyjne

This post is also available in: polski

bem