BIOGEST buduje biogazownię o mocy 190 kW w Korei Południowej. Jej substraty będą pochodziły z rolnictwa i przemysłu spożywczego.


REKLAMA

Reklama

BIOGEST otrzymał zlecenie na budowę biogazowni na odpady rolno-spożywcze w południowym regionie Korei Południowej. Projekt, który jest zlokalizowany w pobliżu Daegu, został opracowany we współpracy z HC Energy i DoBangYukJong Farm. Jest wspierany przez władze miasta Changnyeong-gun. Biogazownia BIOGEST PowerRing będzie ważną instalacją referencyjną.  Będzie instalacją wzorcową dla kolejnych lokalnych projektów. Rosnąca luka energetyczna, rozwój technologii i gęstość zaludnienia Korei znacznie zwiększyły znaczenie odnawialnych źródeł energii. Produkcja biogazu z odpadów zwierzęcych, rolniczych i spożywczych jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów energii odnawialnej.

Sprawdź nasz raport Biogaz w Polsce. Pobierz za darmo!

Raport Biogaz w Polsce 2020

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].

Biogazownia jest zasilana gnojowicą świńską, a odpady żywnościowe będą dostarczane z punktu zbiórki odpadów organicznych. Zakład jest w stanie wytwarzać energię elektryczną i cieplną. W trakcie tego procesu 13 tys. ton gnojowicy świńskiej i 5 tys. ton odpadów spożywczych zostaje przekształconych w wysokiej jakości nawóz organiczny, który zastępuje produkty chemiczne. Ponadto można poprawić jakość powietrza na fermie świń.

Rynek Biogazu – listopad 2020 i inne wydania znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie, dlatego że warto!

Źródło: bigest.at
Zdjęcie: Shutterstock / zdjęcie ilustracyjne
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE