Od 19 do 21 stycznia 2024 r. goście Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mieli okazję poznać światowe nowości branży Agro. W tym roku pojawi się również tematyka OZE i Biogazowy Punkt Informacyjny Magazynu Biomasa.

Reklama

Polagra Premiery i Polski Kongres Rolniczy

Podczas 10. edycji Targów Polagra Premiery, 19 i 20 stycznia odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych – Polski Kongres Rolniczy. 

Na przestrzeni dwóch scen podniesione zostaną tematy innowacyjnych zagadnień, najbardziej aktualnych wydarzeń, a głos zabiorą liczni i doświadczeni praktycy ze świata agrobiznesu, polityki i nauki. Podczas paneli dyskusyjnych uczestnicy wspólnie wskażą i omówią aktualne trendy w rolnictwie oraz poruszą najistotniejsze problemy, jak i szanse dla naszych rolników.

20 stycznia o g. 10:00 na scenie głównej w pawilonie 6A w ramach Polskiego Kongresu Rolniczego panel dyskusyjny prowadzi Jolanta Kamińska z Magazynu Biomasa, której gośćmi będą:

•            Roman Włodarz, rolnik, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, w-ce wójt gminy Paniówki

•            Grzegorz Brodziak, prezes GoodValley (Poldanor)

•            Prof. Katarzyna Leśkiewicz, Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu   

Biogazowy Punkt Informacyjny

Dla zainteresowanych tematami biogazu na przestrzeni targów w pawilonie 5 zorganizowany został Biogazowy Punkt Informacyjny – specjalna strefa Magazynu Biomasa, gdzie goście będą mogli porozmawiać z ekspertami.

Biogazowy Punkt Informacyjny

Zielona energia, w tym także ta pozyskana z biogazu coraz częściej pojawia się nie tylko podczas wydarzeń branżowych, ale także w debacie publicznej. Modernizacja gospodarstwa rolnego w kierunku odnawialnych źródeł energii daje wiele ciekawych możliwości na rozwój obszarów wiejskich. Zielona transformacja produkcji rolnej i wykorzystanie OZE na polskiej wsi będą jednym z najważniejszych tematów poruszanych podczas targów Polagra Premiery. 

Goście odwiedzający Biogazowy Punkt Informacyjny poszerzą swoją wiedzę na temat biogazu, poznają proces przeprowadzania inwestycji biogazowej – od koncepcji, po realizację, dowiedzą się więcej na temat dostępnych technologii, porozmawiają z ekspertami na temat ważnych aspektów funkcjonowania biogazowni, a przede wszystkim poznają szczegóły finansowania inwestycji i uzyskają informacje na temat możliwego wsparcia w tym zakresie. Wśród ekspertów w Biogazowym Punkcie Informacyjnym znajdą się przedstawiciele firm: Naturalna Energia.plus, Biowatt S.A., Metropolis Doradztwo Gospodarcze, TEDOM, Bio-Industry.

„Biogaz w rolnictwie”

Drugiego dnia targów, w ramach bloku „Biogaz w rolnictwie” na małej scenie w pawilonie 5G eksperci z Biogazowego Punktu Informacyjnego wygłoszą prelekcje.

Program bloku “Biogaz w rolnictwie” – 20.01 – mała scena – pawilon 5G

12.00 -12.30 – Rolnik niezależny energetycznie – rozwiązanie, które skutecznie pomogło już 75 gospodarstwom rolnym –  Naturalna Energia.plus

12.30-13.00 – Technologie, które są obecnie polecane w budowie biogazowni rolniczej – Biowatt S.A.

13.00 -13.30 –Finansowanie inwestycji – Metropolis Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

13.30-14.00 – Kogeneracja – jak dobrać odpowiedni silnik do produkcji energii – TEDOM Poland Sp. z o.o.

14.00 -14.30 –  Proces inwestycyjny dla biogazowni – ułatwienia wynikające ze specustawy – Bio – Industry

14.30 15.00 – Q8 Oils – Wszystko co powinieneś wiedzieć o olejach do silników gazowych – Syntaco Sp. z o.o.

Zapraszamy do Biogazowego Punktu Informacyjnego! Do zobaczenia 19 stycznia!

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE