Wybierając pellet warto poznać jego zalety i wady

Pellet wady i zalety to kolejna fraza często wyszukiwana przez internautów. Obecnie mamy do dyspozycji naprawdę duży wybór środków opałowych. Jednym z najchętniej wybieranych przez osoby dla których ważna jest walka ze smogiem jest pellet.

Obecnie bardzo ważne jest dbanie o jakość powietrza. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na to by prześledzić wady i zalety poszczególnych rodzajów opału. Już wstępna analizie pokazuje, że jednym z najlepszych materiałów opałowych, które obecnie są powszechnie dostępne jest pellet.

Czym tak naprawdę jest pellet? To naturalny materiał opałowy, wytwarzany z drewna. Ma postać granulatu o zróżnicowanej średnicy. Do najczęściej spotykanych należą granulki o średnicy 6 i 8 mm.

Warto przy tym wiedzieć, że przy produkcji pelletu wykorzystuje się odpady drzewne, głównie trociny. Rodzaj pelletu może zależeć na przykład od gatunku drewna z jakiego on pochodzi. Tak jak drzewa, podobnie pellet jako materiał opałowy różni się od siebie właściwościami.

Ważna jest też jakość pelletu – najlepiej kupować go od producentów, którzy mogą pochwalić się odpowiednimi certyfikatami jakości. Kolejną zaletą pelletu jest jego ekologiczność. Obecnie coraz bardziej zwracamy na to uwagę. Pellet można zaliczyć do najbardziej ekologicznych materiałów opałowych.

Przy jego wytwarzaniu stosuje się wyłącznie naturalne surowce. Co istotne jego zaletą jest to, ze nie dodaje się do nich żadnych sztucznych substancji, które przy spalaniu mogłyby okazać się toksyczne lub wydzielać nieprzyjemny zapach.

Tekst: Rafał Wąsowicz

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Rynek Pelletu. W internecie za darmo!

 

This post is also available in: polski