Sieć największego na świecie akceleratora w branży cleantech powiększa się o pierwszego tego typu partnera. Zacieśnienie więzi z resortem ma na celu połączenie lokalnego ekosystemu z najlepszymi innowatorami w Europie i zapewnienie lepszego dostępu do międzynarodowej sieci inwestorów, ekspertów, korporacji i klientów.

Reklama

Jak podaje portal zw.lt litewski minister energetyki Žygimantas Vaičiūnas oraz Jakub Miler CEO InnoEnergy Central Europe podpisali porozumienie o współpracy na mocy którego obie strony podejmą wspólne działania mające na celu rozwój lokalnego rynku innowacji. – To partnerstwo może być swoistym katalizatorem rozwoju litewskiego sektora energetycznego i wzmocnić współpracę z inwestorami po to, by przekłuwać ideę w rynkową rzeczywistość. InnoEnergy jest najlepszym przykładem europejskiego akceleratora innowacji, który pomógł już dziesiątkom projektów poprzez połączenie publicznego oraz prywatnego finansowania – tłumaczy Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i komisarz ds. unii energetycznej.
– Litwa już dziś jest znana ze swoich osiągnięć w rozwoju odnawialnych źródeł energii i innowacji. Włączenie do sieci największego na świecie akceleratora w branży cleantech pokazuje naszą determinację do rozwoju wysokiej jakości technologii i dzielenia się płynącymi z nich korzyściami z odbiorcami końcowymi. To również krok na drodze praktycznej implementacji Narodowej Strategii Niezależności Energetycznej. Wreszcie, poprzez przynależność do zaufanego ekosystemu InnoEnergy będziemy dalej potwierdzać nasze przewodnictwo i bycie w awangardzie transformacji energetycznej – mówi Žygimantas Vaičiūnas, minister energii Litwy.
– Bycie pierwszym ministerstwem wewnątrz sieci jest wyrazem litewskich ambicji współdecydowania o kierunkach rozwoju europejskiego rynku energii i odwagi, by pełnić wiodącą rolę w trwającej na naszych oczach rewolucji – mówi Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe.
Według przekazanych przez litewskiego ministra informacji, współpraca z InnoEnergy obejmie promowanie badań i rozwoju najbardziej obiecujących technologii z obszaru generacji rozproszonej, aplikację cyfrowych rozwiązań w tej dziedzinie i eksport litewskich produktów i kompetencji na rynki międzynarodowe. Ministerstwo stanie się aktywnym uczestnikiem społeczności InnoEnergy, m.in. poprzez udział w prestiżowych wydarzeniach i programach szkoleniowych, a także priorytetowe traktowanie współpracy z innowatorami z całej Europy.

źródło: www.zw.lt
zdjęcie: InnoEnergy

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE