Kongres Biogazu 2019, czyli największe spotkanie krajowej branży biogazowej odbędzie się 16 i 17 września w Poznaniu. Hasłem tegorocznej, IV już edycji konferencji jest „od odpadu do produktu”.

Czwarta edycja największego w Polsce spotkania branży biogazowej organizowana przez spółkę Biomass Media Group, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego, przetwórców rolno-spożywczych, przedstawicieli administracji samorządowej oraz analityków rynku energii.

Reklama

Kongres Biogazu odbędzie się 16 września 2019 r. w Hotelu Mercure w Poznaniu. 17 września uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję wizytacji biogazowni rolniczej III generacji. Dwudniowa konferencja zgromadzi jak co roku ponad 180 profesjonalistów sektora biogazowego. To właściciele działających instalacji, inwestorzy planujący budowę biogazowni, technolodzy i kierownicy biogazowni oczyszczalnianych i składowiskowych. Nie zabraknie przedstawicieli branży rolnej, spożywczej i mięsnej oraz samorządowców i przedstawicieli ministerstw zainteresowanych rozwojem sektora biogazowego.


ZAREJESTRUJ SIĘ! 


Od odpadu do produktu

Hasłem tegorocznego Kongresu Biogazu jest „od odpadu do produktu”.

– Wykorzystanie odpadów biodegradowalnych do produkcji energii to trend, który obserwujemy od wielu lat w Europie Zachodniej. Czas żebyśmy te dobre praktyki przenieśli na polski grunt. To już się zresztą dzieje – w podpoznańskim Suchym Lesie pracuje biogazownia przetwarzająca bioodpady z terenu gminy. A potencjał jest ogromny. Szczególnie w dużych aglomeracjach, gdzie ilość śmieci do przetworzenia rośnie z roku na rok – podkreśla Maciej Roik z Biomass Media Group.

– Możliwościom energetycznego wykorzystania bioodpadów, jak również osadów ściekowych poświęciliśmy cały blok tematyczny. Pokażemy uczestnikom sprawdzone rozwiązania technologiczne i przykłady instalacji, które już w Polsce pracują, wpisując się w model gospodarki cyrkularnej – dodaje Jolanta Kamińska z „Magazynu Biomasa”.

Czy biogazownia się opłaca?

Praktyczny i przydatny charakter Kongresu potwierdza co rok duże zainteresowanie uczestników tematami systemów wsparcia dla producentów biogazu, nowych przepisów prawnych warunkujących działanie biogazowni czy optymalizacji pracy instalacji. W tym roku zagadnienia cen referencyjnych, aukcji oraz premii kogeneracyjnej poprowadzą eksperci z BTK Legal.

– Będziemy rozmawiać także o tym, w jaki sposób poprawić ekonomikę biogazowni poprzez m.in. optymalizację pracy instalacji. Tu kluczowy jest m.in. dobór substratów, ale też właściwe zagospodarowanie ciepła – mówi Jolanta Kamińska. Dla dużych przedsiębiorstw przetwórczych czy mięsnych biogaz jest nie tyle możliwością, co ale wręcz koniecznością. Szczególnie w kontekście zagospodarowania odpadów, ale też polityki zrównoważonego rozwoju – dodaje J. Kamińska.


ZOBACZ PROGRAM KONGRESU!


Biogaz w Wielkopolsce

Nieprzypadkowo tegoroczna konferencja odbędzie się w Poznaniu. Tu działa jeden z najważniejszych naukowych ośrodków biogazowych w Polsce pod kierownictwem prof. Jacka Dacha i zespołu Instytutu Inżynierii Biosystemów, tu realizowany będzie w najbliższych latach program produkcji wodoru z biogazu. W położonej pod Poznaniem Przybrodzie  swoje oficjalne otwarcie będzie miała niebawem ukończona już biogazownia rolnicza III generacji.

– Mamy nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat Wielkopolska stanie się liderem jeśli chodzi o produkcję biogazu i biometanu. Zainteresowanie władz samorządowych tym obszarem oraz planowane inwestycje potwierdzają, że biogazowe serce będzie biło tu, w rolniczej Wielkopolsce. Mamy doskonałe, polskie i zagraniczne technologie. Prężne ośrodki naukowe i media oddane tej tematyce. Świadomych rolników i przede wszystkim wolę lokalnych polityków – deklaruje Maciej Kosiński, wiceprezes zarządu Biomass Media Group.

Kongres Biogazu 2019 to też nowości

Uczestnicy Kongresu Biogazu z Polski i zagranicy doceniają, poza solidna dawką wiedzy, także biznesowy wymiar konferencji. Zorganizowane w ramach wydarzenia mini targi pozwalają gościom zapoznać się z ofertą dostawców technologii i usług dla biogazowni.

– W jednym miejscu pokażemy rozwiązania technologiczne, urządzenia i komponenty kluczowe dla instalacji biogazowej. Zaplanowaliśmy także stoisko „Finansowanie biogazowni” oraz nowość – bezpłatny dyżur prawny i technologiczny dla biogazowników, którzy w trakcie konferencji będą mogli skonsultować swoje wątpliwości z ekspertami – podkreśla Maciej Kosiński.


ZOBACZ OFERTĘ UCZESTNICTWA W KONGRESIE!


Drugi dzień Kongresu to wizyta studyjna w biogazowni rolniczej III generacji w Przybrodzie. Zastosowana tam technologia pozwala na większy uzysk biogazu, co przekłada się na lepszą wydajność instalacji i tym samym oczekiwane zwroty inwestycji. Podczas wizyty powiemy sporo o bardzo ciekawej i zasadnej „biogazowni szczytowej” bowiem instalacja w Przybrodzie jako pierwsza w Polsce jest gotowa na takie rozwiązanie.

– Kongres Biogazu to spotkanie inwestorów, praktyków, analityków rynku OZE w Polsce, przedsiębiorców i managerów. Wyjątkowa okazja do rozmów na temat aktualnych problemów, szans i wyzwań sektora biogazowego, dyskusji eksperckich, wymiany wiedzy i doświadczeń. W Poznaniu nie może zabraknąć nikogo, komu zależy na rozwoju branży OZE w Polsce –podkreśla Maciej Kosiński.

Jesteś zainteresowany prelekcją podczas IV Kongresu Biogazu? Chcesz wykupić stoisko dla swojej firmy? Zadzwoń: +48 507 786 173, biuro@biomassmediagroup.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE