Przełom roku to tradycyjnie moment, w  którym dokonuje się podsumowania tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i próba spojrzenia (zazwyczaj optymistycznego) w przyszłość – w to, co mogą przynieść kolejne dni.

Reklama

Na łamach aktualnego wydania „Magazynu Biomasa”, który już od czterech lat jest z Państwem, niezależnie od warunków pogodowych i politycznych, pokusiliśmy się o przywołanie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w naszej branży w Polsce i na świecie.

Z dumą możemy podkreślić, że Biomass Media Group – wydawca „Magazynu Biomasa”, „Rynku Pelletu” i „Rynku Biogazu” przygotował i zorganizował kilka dużych spotkań, jak warsztaty „Praktycznie o biogazie” w marcu, w czerwcu Konferencja „Biowęgiel w Polsce: nauka, technologia, biznes”, we wrześniu II Forum Pelletu, a w grudniu II Kongres Biogazu.

Na pewno jednym z ważniejszych wydarzeń w branży było także, inspirowane przez przedstawicieli Biomass Media Group, powstanie Polskiej Rady Pelletu – stowarzyszenia, które zrzesza producentów pelletu, urządzeń na pellet, instytucje certyfikujące i wiele innych podmiotów. Jako wydawnictwo uczestniczyliśmy także w dziesiątkach targów i spotkań eksperckich – organizowanych również poza granicami kraju, gdzie do tej pory brakowało polskiej reprezentacji branży biomasy.

Rok 2017 zakończyliśmy II Kongresem Biogazu, w którym uczestniczyła rekordowa liczba prelegentów i gości. I nie spoczywamy na laurach – w nowym, 2018 roku przygotowaliśmy dla Państwa jeszcze bogatszą ofertę spotkań (szczegóły wkrótce na naszych łamach) oraz interesujące zmiany w tematyce naszego głównego tytułu – „Magazynu Biomasa”. Wszystko to planujemy i konsekwentnie realizujemy, bo wierzymy, że kolejny rok naszej działalności przyczyni się do umocnienia pozycji branży biomasy.

Oczywiście, wiele zależy od polityki, od unormowań prawnych, od przepisów, które mają wejść (choć nie muszą) w życie, od planowanych aukcji, wsparcia dla OZE. Jesteśmy przekonani, że sprawy zaszły już tak daleko, że nie ma odwrotu – Unia Europejska żąda od nas realizacji wymogów, w których OZE jest wiodącą siłą. Niech więc się dzieje OZE – z pożytkiem dla nas wszystkich.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE