FLUID SA, firma która jako pierwsza na świecie opracowała technologię przemysłowej produkcji biowęgla, została sponsorem majowej konferencji „Biowęgiel w Polsce: nauka, technologia, biznes”. O produkowanym z biomasy biowęglu marki FLUID i doświadczeniu przedsiębiorstwa w zakresie wytwarzania surowca opowie w Serocku Jan Gładki, prezes zarządu FLUID SA.

Reklama

Od 2005 r. firma FLUID zajmowała się badaniami i wdrożeniem  innowacyjnej technologii autotermicznego odzysku energii z biomasy. Główny cykl badań zakończono w kwietniu 2010 r., kiedy to przedsiębiorstwo, z wykorzystaniem będącego jego własnością patentu, uruchomiło Zakład Odzysku Energii (ZOE) i rozpoczęło produkcję biowęgla marki FLUID. W październiku 2014 roku firma została laureatem konkursu Quality International 2014 otrzymując Srebrne Godło w kategorii QI Produkt – najwyższej jakości Technologia FLUID uwęglania wszelkiego rodzaju biomas roślinnych oraz odpadowych, nagrodę przyznawaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Polskiej Agencji Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000.

Biowęgiel produkowany przez FLUID jest przeznaczony zarówno dla energetyki zawodowej, jak i rolnictwa. Działająca w Sędziszowie, siedzibie firmy, Instalacja Termolizacyjnego Modułu Odzysku Energii jest po wszelkich próbach technologicznych i osiąga wydajność do 200 kg biowęgla na godzinę oraz do 350 kW odnawialnej energii cieplnej.

RTEmagicC_dzialalnosc_schemat_03.jpgSkład fizykochemiczny biowęgla marki FLUID

Wystąpienie Jana Gładkiego na konferencji „Biowęgiel w Polsce: nauka, technologia, biznes” odbędzie się pierwszego dnia wydarzenia, podczas sesji I – „Biowęgiel – technologie o środowisko”.

Organizowana przez „Magazyn Biomasa” oraz Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Opolu I Konferencja „Biowęgiel w Polsce: nauka, technologia, biznes” ma na celu prezentację polskich i europejskich osiągnięć technologicznych w zakresie produkcji ekologicznego surowca jakim jest biowęgiel, przedstawienie osiągnięć naukowych i aktualnych badań w tym obszarze w Polsce i na świecie oraz obecnych i możliwych zastosowań biowęgla – w energetyce, rolnictwie, sadownictwie, budownictwie, branży kosmetycznej i farmaceutycznej.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz program wydarzenia dostępne na stronie: wwwpolskibiowegiel.pl

Zdjęcie: FLUID SA

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE