Polska Rada Pelletu spotkała się w Warszawie z potencjalnymi nowymi członkami przy okazji Walnego Zgromadzenia członków. W spotkaniu wzięło udział trzydziestu uczestników, wśród nich przedstawiciele największych producentów pelletu.

Reklama

Walne Zgromadzenie odbyło się 5 grudnia w Warszawie. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli firm Tartak OLCZYK,  Stelmet S.A., a także nowi producenci, którzy zdobyli lub ubiegają się o certyfikat: DOMINOWOOD S.A. czy P.W. ANPOL Rajmund Andrych.

Polska Rada Pelletu przyjęła nowych członków zwyczajnych: Michała Tarkę, Pawła Jarzębowskiego, Roberta Rogosza oraz Martę Stasiak. Swoje certyfikaty potwierdzające członkostwo otrzymali również: Instytut Technologii Drewna z Poznania (członek wspierający), Ilona Jelonek (członek zwyczajny), Anna Rozkosz (członek zwyczajny) oraz Control Union Poland (członek wspierający).

– Uznałam, że powinnam działać w Polskiej Radzie Pelletu z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jest to zupełnie nowa inicjatywa, która może w sposób znaczący zrealizować kilka działań związanych z gospodarką niskoemisyjną i z wprowadzeniem nowych form paliw na rynek i przekonaniem do tego konsumentów – powiedziała Anna Rozkosz. – Po drugie, jest to instytucja, której ufam w sensie takim, że pewne zmiany będzie można z nią przeprowadzić.

Polska Rada Pelletu

 

Burzliwe i pełne pomysłów dyskusje zostały zwieńczone powołaniem trzech grup roboczych.

Polska Rada Pelletu – grupy robocze:

  1. Grupa Robocza ds. Jakości Paliw Stałych i Technologii Produkcji.
  2. Grupa Robocza ds. Przepisów Prawnych.
  3. Grupa Robocza ds. Promocji, Edukacji.

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że branża pelletu w Polsce żyje, ma się coraz lepiej oraz jest coraz bardziej skonsolidowana i świadoma swojej roli w walce o czyste powietrze.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE