W dniach 13-16 września odbyło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie ekspertów związanych z obróbką drewna – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016! Tegoroczna edycja, obfitowała w wiele wydarzeń i stref specjalnych, a bogata oferta wystawiennicza sprawiła, że każdy odwiedzający teren Międzynarodowych Targów Poznańskich mógł znaleźć coś dla siebie! Czterodniowe wydarzenie, skupiające profesjonalistów działających w branży drzewnej i meblarskiej, przyciągnęło do Poznania rzesze zwiedzających, zainteresowanych przyszłą modernizacją parku maszynowego oraz inwestowaniem w najwyższej klasy technologie i materiały. 

Reklama

Michał Piłat z firmy HOMAG, uważa, że: – Polska jest bardzo ważnym krajem dla całej grupy Homag, biorąc pod uwagę, jak duży udział w rynku ma przemysł meblowy i drzewny, tak samo biorąc pod uwagę, jak duży eksport generują polscy producenci mebli. Traktujemy targi DREMA jako najważniejszą imprezę w Europie Środkowo-Wschodniej, na tego typu imprezie trzeba się wystawić!

W obecnych czasach firmy w Polsce coraz chętniej czerpią korzyści z innowacyjnych technologii, które pomagają im wyprzedzić rywali i poprawić konkurencyjność zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Przedsiębiorstwa z sektora drzewno-meblarskiego intensywnie się rozwijają, chętnie inwestują w innowacyjne rozwiązania, co prowadzi nie tylko do intensyfikacji ich biznesu, ale również wzrostu gospodarki. W konsekwencji wspiera to proces dążenia kraju do osiągania lepszych wyników ekonomicznych. To jest właśnie cel targów DREMA – umożliwienie profesjonalistom dostępu do najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań i innowacji. Połączenie w jednym czasie 4 bloków tematycznych: DREMA, FURNICA, SOFAB i INTERMIC oraz kompleksowa ekspozycja sprawiają, że targi stają się niezwykle istotnym narzędziem budowania przewagi konkurencyjnej firm, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Andrzej Półrolniczak, ze Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, dodaje: – Uczestniczyliśmy praktycznie we wszystkich edycjach targów DREMA, jesteśmy patronem honorowym, w związku z tym znamy historię tych targów od samego początku. Tegoroczna edycja jest rekordowa – na przeszło 22 tys. m2 jest praktycznie oferta wszystkich liderów rynku światowego, ale również małe polskie firmy, które oferują maszyny i urządzenia do obróbki drewna.

 

Liderzy zapraszają do Poznania

Wszystkie firmy, liczące się w branży drzewno-meblarskiej, można było spotkać na targach DREMA 2016. To, że Poznań przyciąga liderów – wiadomo nie od dziś. Tegoroczna edycja targów okazała się być bardzo udaną – teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 500 uczestników targów DREMA FURNICA SOFAB INTERMIC 2016, wśród których zdecydowana większość to przedstawiciele kadry zarządzającej (właściciel firmy, dyrektor, kierownik). Profesjonaliści deklarowali, że dni targowe stanowiły doskonałą okazję do czerpania inspiracji dla nowych rozwiązań oraz zyskania perspektywicznych partnerów biznesowych z różnych stron świata. Warto podkreślić, że cele przyświecające wizycie na targach, to przede wszystkim: kontakt z innymi przedstawicielami branży, networking, osobiste spotkania z Kontrahentami; poszukiwanie wiedzy o rynku i bieżących trendach; poznanie oferty wystawców; zawarcie konkretnych kontraktów biznesowych jak np. zakup oferowanych produktów lub usług.

Wincenty Jackiewicz, firma WEINIG, podkreśla: – Dla naszej firmy Polska jest znaczącym rynkiem. Targi służą do tego, aby pokazać nowości, co roku mamy nowe maszyny. Tutaj jesteśmy jednak bardziej skoncentrowani na tym, aby spotkać się z klientami. To jest ważne – na targach mamy kilkadziesiąt odwiedzin dziennie! Drema to bardzo dobre targi dla nas, wielkość sprzedaży jest tu zawsze imponująca, tak samo jak ilość rozmów biznesowych.

 

Międzynarodowy charakter

Dla tysięcy producentów i dystrybutorów maszyn do obróbki drewna z całej Polski i z krajów sąsiednich, targi DREMA  stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z nowościami w ofercie wiodących dostawców rozwiązań dla przemysłu drzewno-meblarskiego, a także aktualnymi tendencjami w branży. Ekspozycja  targów jest zauważalnie większa od ubiegłorocznej.

Damian Bizoń z firmy FELDER, wspomina: – Dla nas targi DREMA to spotkanie branżowe, nowym podstawowym celem jest oczywiście dotarcie do klientów, pokazanie możliwie jak największej ilości maszyn, z ukierunkowaniem na maszyny, które są nowościami w naszej firmie. Ponad 17 lat temu zaczynaliśmy swoją przygodę z targami DREMA stoiskiem o powierzchni 40 m2, w tym roku jest to już ponad 800 m2!

Cieszy fakt, że z roku na rok na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich swą ofertę chce przedstawiać coraz więcej firm z zagranicy. Sprawia to, że targi zyskują na wartości i mają szansę stać się dominującą imprezą poruszającą  kwestie innowacyjności, technologii i maszyn w Europie! W bieżącej edycji targów DREMA blisko połowa wystawców to zagraniczni przedsiębiorcy łącznie z 27 krajów – udział wystawców zagranicznych wynosił w tym roku aż 40%.

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE