Budowanie silnej pozycji swojej firmy wymaga wizerunkowego rozmachu. To dotyczy każdej gałęzi gospodarki, a branża związana z produkcją i przetwarzaniem biomasy nie jest wyjątkiem.

Reklama

Aby zapewnić naszym partnerom jeszcze skuteczniejsze dotarcie do klientów, postanowiliśmy, że wybrane wydania „Magazynu Biomasa” staną się ogólnoeuropejskim medium, przygotowywanym z myślą o rynkach zachodnich. Najnowszy numer jest pierwszym z tej serii. Anglojęzyczna sekcja poświęcona polskiemu rynkowi pelletu, została przez nasz zespół opracowana specjalnie z myślą o największych targach pelletowych w Europie – Progetto Fuoco, które odbędą się pod koniec miesiąca w Weronie. Jako wystawca, będziemy tam dystrybuować najnowsze wydanie, w którym udowadniamy, że polski rynek biomasy rośnie i staje się coraz atrakcyjniejszy dla potencjalnych zachodnich partnerów. Po wielu rozmowach wiem, że swoją obecność na Progetto Fuoco silnie zaznaczą również polskie firmy. Mam nadzieję, że ich obecność we Włoszech przełoży się na biznesowy sukces.

Na łamach magazynu tradycyjnie przyglądamy się również polskiemu rynkowi biomasy. W dodatku „Rynek Biogazu”, który powstał we współpracy z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, staramy się popularyzować biogaz i wskazywać co zrobić, żeby instalacja biogazowa była rentowna. Nie ukrywamy jednak trudności, które są związane z funkcjonowaniem tego rynku. Dzisiaj biogaz to ryzykowny interes, jednak wiele wskazuje na to, że sytuacja zmieni się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a „nowy start”, to tylko kwestia czasu.

To jednak zaledwie część z poruszanych przez nas tematów. Z lutowego wydania dowiedzą się Państwo czym jest toryfikacja biomasy, w jaki sposób produkcja biowęgla pomoże w zagospodarowaniu osadów ściekowych oraz przeczytają, dlaczego konopie stają się ratunkiem dla gruntów po odkrywce węgla brunatnego. Na koniec chciałbym Państwa zaprosić do współpracy na łamach marcowego dodatku specjalnego – „Poradnika kupca i dostawcy biomasy”. Powstaje on jako odpowiedź na pytania, które wciąż nurtują firmy zajmujące się dostawami surowca do energetyki zawodowej: jakie są wymogi dla poszczególnych rodzajów biomasy? Jaka jest różnica między uwierzytelnianiem a certyfikacją? I w końcu – jakie są najczęstsze problemy w dokumentowaniu biomasy?

W tym numerze z dumą anonsujemy wydarzenie, którego jesteśmy organizatorem – majowa konferencja „Biowęgiel w Polsce. Nauka, technologia, biznes” jest pierwszą tego typu w kraju i zdecydowanie wartą Państwa uwagi.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE